6 czerwca rozpoczęła się instalacja pierwszych stacji systemu ASG-EUPOS.
Jako pierwsza została zamontowana główna część stacji w Nysie. Kolejno zainstalowane będą: maszt i antena GPS na dachu. Do uruchomienia stacji potrzebne będzie jeszcze uruchomienie łącza teleinformatycznego.
