Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-09-20| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

NovAtel prezentuje nową generację płyt GNSS

Komponenty GNSS NovAtela montowane są m.in. w odbiornikach marek Leica Geosystems, GeoMax, SatLab, Stonex czy CHC. Ta kanadyjska firma właśnie zaprezentowała nową generację tego hardware’u. Wyróżnia ją m.in. zwiększona odporność na zakłócanie i interferencje.


NovAtel prezentuje nową generację płyt GNSS

Premierowa seria OEM7 składa się z pięciu płyt dostosowanych do różnych potrzeb integratorów sprzętu. Wśród nowości producent zwraca szczególną uwagę na OEM7600. To najmniejsza i najlżejsza dwuczęstotliwościowa płyta GNSS w ofercie NovAtela.

Wszystkie modele śledzą do 555 kanałów i są wielosystemowe oraz wieloczęstotliwościowe. Każde z tych rozwiązań może ponadto śledzić satelitarne korekty TerraStar, co pozwala na pozycjonowanie z centymetrową dokładnością w dowolnym regionie świata. Płyty wyróżnia także 16 GB wbudowanej pamięci, obsługa wi-fi oraz porty: seryjny, USB, CAN i Ethernet. Co więcej, każdy z tych modułów obsługuje technologię SPAN pozwalającą na integrację pomiarów satelitarnych ze wskazaniami inercyjnej jednostki pomiarowej.

Istotną zaletą serii jest Interference Toolkit. To zestaw narzędzi, który pozwala wykrywać źródła celowego lub przypadkowego zakłócania oraz eliminować ich wpływ na pracę odbiornika za pomocą specjalnych filtrów NovAtela. Co istotne, funkcja ta radzi sobie również z interferencjami elektromagnetycznymi spowodowanymi wpływem innych komponentów działających w danym systemie pomiarowym.

– W miarę jak powstają coraz bardziej skomplikowane systemy pozycjonowania, np. na potrzeby autonomicznych pojazdów, technologia GNSS musi być wiarygodna jak nigdy wcześniej. Oznacza to, że nasze produkty powinny nie tylko identyfikować przypadki zakłócania, ale także eliminować ich wpływ. To właśnie robi seria OEM7 – wyjaśnia wiceprezes NovAtela Pat Fenton.

Źródło: NovAtel, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

KNG Dahlta w Tatrach
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama