wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-16| Geodezja, Sprzęt

NTS-382R: kolorowa nowość Southa

Generalny dystrybutor marki South w Polsce – firma Geomatix, nie zwalania tempa z rozwojem oferty sprzętu pomiarowego i wprowadza na krajowy rynek nowy model tachimetru elektronicznego.


NTS-382R: kolorowa nowość Southa

Dwusekundowy NTS-382R to zupełnie nowy standard, nie tylko jakościowy ale również użytkowy. Jeśli chodzi o jakość, warto zaznaczyć, że dwusekundowy NTS-382R należy do segmentu zupełnie nowej linii tachimetrów NTS-European Line, która charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania. Nowe, szczelniejsze obudowy w jeszcze większym stopniu gwarantują odporność na pył i wodę (tj. zgodnie z normą IP66).

W zakresie użytkowym szczególną uwagę należy zwrócić na dwustronny kolorowy duży ekran o przekątnej 3,5 cala. Wyświetlacz typu Sharp Screen poprzez specjalnie dobrany gradient kolorów umożliwia komfortową pracę w bezpośrednim słońcu.

Interfejs pomiarowy został zaprojektowany tak, aby w jak największym stopniu zdynamizować pracę tym tachimetrem. System dalmierza w technologii SpeedEDM umożliwia bardzo szybki pomiar, poniżej 0,3 s, z zachowaniem dokładności 2 mm + 2 ppm.

Tachimetr w zależności od wersji dostępny jest z dalmierzem o zasięgu pomiaru bezlustrowego 600 m lub 1000 m. Rozwiązaniem w standardzie NTS-382R jest wbudowany automatyczny sensor temperatury oraz ciśnienia. Jeśli jeszcze i to za mało, warto wspomnieć o funkcjonalnym oprogramowaniu pomiarowym oraz o szeregu form komunikacji do zgrywania danych (RS-232, SD, mini-USB).

W opcjonalnym rozwiązaniu NTS serii 382R6/10 zostanie przystosowany do współpracy z oprogramowaniem South-Genius bazującym na mapach DXF, DGN, i DWG z aktywnymi funkcjami COGO, co umożliwi współpracę z odbiornikami GNSS marki South.

To jeszcze nie koniec nowości marki South. Do końca roku firma Geomatix planuje wprowadzić od 3 do 5 nowych modeli tachimetrów.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów tachimetrów [stan na grudzień 2015] dostępne jest w bezpłatnym dodatku TACHIMETRY

Źródło: Geomatix


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS