Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-16| Geodezja, Sprzęt

NTS-382R: kolorowa nowość Southa

Generalny dystrybutor marki South w Polsce – firma Geomatix, nie zwalania tempa z rozwojem oferty sprzętu pomiarowego i wprowadza na krajowy rynek nowy model tachimetru elektronicznego.


NTS-382R: kolorowa nowość Southa

Dwusekundowy NTS-382R to zupełnie nowy standard, nie tylko jakościowy ale również użytkowy. Jeśli chodzi o jakość, warto zaznaczyć, że dwusekundowy NTS-382R należy do segmentu zupełnie nowej linii tachimetrów NTS-European Line, która charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania. Nowe, szczelniejsze obudowy w jeszcze większym stopniu gwarantują odporność na pył i wodę (tj. zgodnie z normą IP66).

W zakresie użytkowym szczególną uwagę należy zwrócić na dwustronny kolorowy duży ekran o przekątnej 3,5 cala. Wyświetlacz typu Sharp Screen poprzez specjalnie dobrany gradient kolorów umożliwia komfortową pracę w bezpośrednim słońcu.

Interfejs pomiarowy został zaprojektowany tak, aby w jak największym stopniu zdynamizować pracę tym tachimetrem. System dalmierza w technologii SpeedEDM umożliwia bardzo szybki pomiar, poniżej 0,3 s, z zachowaniem dokładności 2 mm + 2 ppm.

Tachimetr w zależności od wersji dostępny jest z dalmierzem o zasięgu pomiaru bezlustrowego 600 m lub 1000 m. Rozwiązaniem w standardzie NTS-382R jest wbudowany automatyczny sensor temperatury oraz ciśnienia. Jeśli jeszcze i to za mało, warto wspomnieć o funkcjonalnym oprogramowaniu pomiarowym oraz o szeregu form komunikacji do zgrywania danych (RS-232, SD, mini-USB).

W opcjonalnym rozwiązaniu NTS serii 382R6/10 zostanie przystosowany do współpracy z oprogramowaniem South-Genius bazującym na mapach DXF, DGN, i DWG z aktywnymi funkcjami COGO, co umożliwi współpracę z odbiornikami GNSS marki South.

To jeszcze nie koniec nowości marki South. Do końca roku firma Geomatix planuje wprowadzić od 3 do 5 nowych modeli tachimetrów.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów tachimetrów [stan na grudzień 2015] dostępne jest w bezpłatnym dodatku TACHIMETRY

Źródło: Geomatix


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS