wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-14| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Drony Topcona mogą więcej

Sirius Pro – bezzałogowy płatowiec Topcona przeznaczony do celów geodezyjnych i kartograficznych oferowany jest w dwóch nowych pakietach.


Drony Topcona mogą więcej

Pierwszy z nich – Sirius UAS City Mapping Kit – wyróżnia obiektyw Fuji X-M1 8 mm zaprojektowany do obrazowania obszarów miejskich. – Pozwala on fotografować pionowe fasady budynków, infrastruktury czy terenów budowlanych – wyjaśnia Charles Rihner, wiceprezes Topcon GeoPositioning Solutions Group. – Zestaw ten pozwala generować modele 3D oraz ortofotomapy na podstawie zdjęć wykonanych z pułapu nawet poniżej 50 metrów. Ponadto dostarczane wraz z tym produktem zaktualizowane oprogramowanie do planowania misji pozwala zoptymalizować automatyczne pozyskiwanie trójwymiarowych, oteksturowanych modeli – dodaje.

Drugi nowy pakiet to Sirius UAS High Resolution Mapping Kit. W tym przypadku maszyna dostarczana jest razem z obiektywem Fuji X-M1 27 mm. – Ten zestaw umożliwia pozyskiwanie obrazów w najwyższej możliwej rozdzielczości, co sprawdzi się w takich zastosowaniach, jak monitorowanie terenu budowy czy pomiary geodezyjne. W porównaniu z innymi obiektywami Sirius UAS High Resolution Mapping Kit pozwala wykonywać zdjęcia z tego samego pułapu, ale ze znacznie mniejszym pikselem – twierdzi Rihner.

Źródło: Topcon Positioning


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS