Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-09-12| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

SatLab wprowadza do oferty odbiorniki referencyjne

W portfolio szwedzkiej firmy SatLab Geosolutions dotychczas można było znaleźć odbiorniki satelitarne klasy GIS czy RTK. Wraz z premierą urządzenia SLX-1 producent oferuje również sprzęt dla stacji referencyjnych.


SatLab wprowadza do oferty odbiorniki referencyjne

Instrument działa na bazie systemu Linux i śledzi satelity systemów GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS oraz SBAS. Wśród jego zalet producent wymienia możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie. Urządzenie może np. w sposób ciągły rejestrować obserwacje satelitarne w różnych formatach oraz do różnych plików i transmitować je do użytkowników w różnych formatach korekt. Dane mogą być transmitowane przez bezprzewodowy modem 3G, Ethernet lub zewnętrzny radiomodem. Wszechstronność jego wykorzystania zwiększają porty: RS-232, USB, RS-485, PPS oraz zewnętrzny interfejs zegara.

Dzięki wsparciu popularnych standardów (CMR, CMR+, sCMRx, RTCM, RTCMv3, RTCM32, Rinex, Binex) korekty dostarczane przez SLX-1 są kompatybilne z większością ruchomych odbiorników satelitarnych dostępnych na rynku. Instrument możne funkcjonować jako pojedyncza stacja, ale da się go również integrować z istniejącymi sieciami referencyjnymi.

Odbiornik wyposażony jest w 64 GB pamięci, co pozwala na nieprzerwane rejestrowanie obserwacji przez rok. Urządzenie może udostępniać dane poprzez FTP lub zewnętrzną stronę internetową. Z poziomu witryny internetowej można ponadto zdalnie kontrolować pracę odbiornika.

Całość zamknięta jest w aluminiowej obudowie odpornej na niekorzystne warunki pogodowe. SLX-1 może korzystać z zewnętrznego zasilania lub z akumulatorów pozwalających na 24 godziny pracy. W razie utraty zasilania, po jego odzyskaniu urządzenie automatycznie powraca do ostatniego trybu pracy i ustawień.

– SLX-1 to bardzo interesująca nowość w naszej ofercie, która pozwoli szerzej korzystać użytkownikom ruchomych odbiorników GNSS z wielosystemowych korekt – mówi szef firmy SatLab Bjorn Agardh. – SLX-1 łączy prostotę obsługi z zaawansowanymi narzędziami, co w połączeniu z naszą darmową usługą Internet RTK global server sprawia, że udostępnianie korekt jest wyjątkowo proste – dodaje.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: SatLab Geosolutions


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama