wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-16| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Zapowiedź Walnego Zgromadzenia GIG


W dniach 22-23 czerwca br. w Warszawie odbędzie się XV Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Członków Geodezyjnej Izby Gospodarczej.

Głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania będą m.in.: założenia do nowego prawa geodezyjnego, problematyka dotycząca pomiarów geodezyjnych przy budowie dróg, wnioski z konferencji „Polskie drogi – od pomysłu do pozwolenia na budowę” (która odbyła się w dniach 14-15 czerwca w Nowym Sączu).

W liście otwartym wystosowanym przed zgromadzeniem do członków GIG Wojciech Matela (prezes Izby) przedstawił tezę, że gwarancją zwiększenia rangi zawodu nie będzie ani stworzenie samorządu zawodowego, ani nadanie głównemu geodecie kraju rangi wicepremiera (o czym marzą niektórzy), ani reaktywacja instytucji geodety przysięgłego, a jedynie uchwalenie nowego prawa geodezyjnego, w którym zostaną precyzyjnie zdefiniowane zadania, kompetencje i odpowiedzialność administracji geodezyjnej oraz firm świadczących usługi geodezyjne. Szczególny nacisk miałby być położony na odpowiedzialność zarówno cywilną, zawodową, jak i karną osób prowadzących prace geodezyjne.

Więcej informacji o zgromadzeniu i list Wojciecha Mateli na stronie internetowej GIG.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
pochwała Na tle tego natłoku dyskusji i informacji wreszcie jakieś logiczne tezy.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS