wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-06| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Nowy mobilny system do skanowania nawierzchni

Oferta TPI – dystrybutora rozwiązań pomiarowych marki Topcon i Sokkia, wzbogaciła się o mobilny system skanowania Topcon RD-M1 SmoothRide przeznaczony do pozyskiwania precyzyjnych informacji o kondycji technicznej nawierzchni drogowej.


Nowy mobilny system do skanowania nawierzchni

SmoothRide jest kombinacją wszystkich najlepszych technologii pomiarowych Topcona. Zastosowane sensory (skaner laserowy, IMU, odbiornik GNSS, odometr) oraz kompaktowa konstrukcja pozwalają na szybki montaż urządzenia na pojeździe oraz na realizację prac pomiarowych z normalną prędkością, adekwatną do danego typu drogi.

Dzięki oprogramowaniu Topcon Magnet Resurfacing możliwe jest przygotowanie projektu z pełną analizą techniczną (przekroje/profil, wykop/nasyp, frezowanie/nakładka masy) oraz przeprowadzanie analizy ekonomicznej (objętości/współczynniki kompaktowania/frakcja masy). Efektem finalnym pracy Topcon RD-M1 jest kompletna dokumentacja techniczna oraz pliki wsadowe 3DMC do systemów sterowania maszynami budowlanymi.

SmoothRide nadaje się również do dokumentowania udzielonej gwarancji na pracę wykonawcy bądź inwentaryzacji stanu nawierzchni dróg użytkowanych przez ciężki transport wykorzystywanych podczas budowy nowych inwestycji drogowych.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS