Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-06| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Art-Geo prezentuje odbiornik G9

Firma Art-Geo oferowała dotychczas rozwiązania pomiarowe Ruide. Teraz jej oferta rozbudowała się o odbiornik G9 marki SunNav.


Art-Geo prezentuje odbiornik G9

Sercem instrumentu jest uznana na całym świecie i zdobywająca coraz większą popularność płyta główna P307 firmy Hemisphere – jednego z amerykańskich liderów w dziedzinie technologii GNSS. Dzięki obsłudze 372 kanałów pozwala ona na śledzenie jeszcze większej liczby sygnałów satelitarnych jednocześnie. Zapewnia ona bezkompromisową, szybką i wydajną pracę z aktualnymi konstelacjami GPS, GLONASS i BeiDou oraz gotowość na nadchodzące systemy, takie jak Galileo. Szybka inicjalizacja i wysoka wiarygodność wyznaczanej pozycji – to mocne atuty tego sprzętu.

Aby zwiększyć możliwości instrumentu, G9 wyposażony jest w wewnętrzny modem GPRS marki Siemens do odbioru korekt RTK oraz dodatkowo w moduł UHF pracujący w przedziale 410-470 MHz, który zapewnia zarówno możliwość odbioru, jak i nadawania korekt. Tak więc sprzęt można wykorzystać nie tylko jako odbiornik ruchomy, ale również przenośną stację bazową. Oczywiście instrument sprawdza się również w pomiarach statycznych. Do zapisu surowych danych przewidziano 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 32 GB.

Panel instrumentu G9 zawiera dwa klawisze FN+Power oraz trzy diody LED, a oprócz tego graficzny ekran typu OLED, który ułatwia pracę z odbiornikiem. Pozwala on, bez konieczności połączenia z kontrolerem, sprawdzić wszystkie bieżące parametry (np. liczbę śledzonych satelitów, PDOP, bieżącą pozycję, stan baterii, jakość sygnału itd.), a dodatkowo umożliwia zmianę trybów pracy czy rozpoczęcie rejestracji surowych danych.

Cały zestaw łącznie z kontrolerem zamknięty jest w małej i poręcznej, twardej walizie transportowej. Pomimo znakomitych parametrów i bogatego wyposażenia cena kompletnego zestawu pozostaje na atrakcyjnym poziomie.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Art-Geo


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS