|2016-09-06|
GNSS, Geodezja, Sprzęt
Art-Geo prezentuje odbiornik G9
Firma Art-Geo oferowała dotychczas rozwiązania pomiarowe Ruide. Teraz jej oferta rozbudowała się o odbiornik G9 marki SunNav.
Sercem instrumentu jest uznana na całym świecie i zdobywająca coraz większą popularność płyta główna P307 firmy Hemisphere – jednego z amerykańskich liderów w dziedzinie technologii GNSS. Dzięki obsłudze 372 kanałów pozwala ona na śledzenie jeszcze większej liczby sygnałów satelitarnych jednocześnie. Zapewnia ona bezkompromisową, szybką i wydajną pracę z aktualnymi konstelacjami GPS, GLONASS i BeiDou oraz gotowość na nadchodzące systemy, takie jak Galileo. Szybka inicjalizacja i wysoka wiarygodność wyznaczanej pozycji – to mocne atuty tego sprzętu.
Aby zwiększyć możliwości instrumentu, G9 wyposażony jest w wewnętrzny modem GPRS marki Siemens do odbioru korekt RTK oraz dodatkowo w moduł UHF pracujący w przedziale 410-470 MHz, który zapewnia zarówno możliwość odbioru, jak i nadawania korekt. Tak więc sprzęt można wykorzystać nie tylko jako odbiornik ruchomy, ale również przenośną stację bazową. Oczywiście instrument sprawdza się również w pomiarach statycznych. Do zapisu surowych danych przewidziano 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 32 GB.
Panel instrumentu G9 zawiera dwa klawisze FN+Power oraz trzy diody LED, a oprócz tego graficzny ekran typu OLED, który ułatwia pracę z odbiornikiem. Pozwala on, bez konieczności połączenia z kontrolerem, sprawdzić wszystkie bieżące parametry (np. liczbę śledzonych satelitów, PDOP, bieżącą pozycję, stan baterii, jakość sygnału itd.), a dodatkowo umożliwia zmianę trybów pracy czy rozpoczęcie rejestracji surowych danych.
Cały zestaw łącznie z kontrolerem zamknięty jest w małej i poręcznej, twardej walizie transportowej. Pomimo znakomitych parametrów i bogatego wyposażenia cena kompletnego zestawu pozostaje na atrakcyjnym poziomie.
Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI
Źródło: Art-Geo
|