Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-08-31| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Carlson BRx6: elastyczne korekty i pomiar wychylenia

Carlson Software – producent m.in. popularnego programu SurvCE, dołączył do grona firm oferujących geodezyjne odbiorniki satelitarne z sensorem wychylenia.


Carlson BRx6: elastyczne korekty i pomiar wychylenia

Nowość tej marki to BRx6 – 372-kanałowy, wielosystemowy odbiornik zbudowany na zlecenie Carlsona przez firmę Hemisphere GNSS. Wyposażony jest on w silnik RTK Athena (więcej o nim pisaliśmy TU), oferuje ponadto możliwość korzystania z satelitarnych korekt Atlas.

Wbudowane w instrument sensory mierzą wychylenie tyczki. W połączeniu z nowymi funkcjami oprogramowania polowego SurvCE pozwala to na korzystanie z elektronicznej libelli, automatyczne wyzwalanie pomiaru po wypoziomowaniu odbiornika lub też na korektę współrzędnych wyznaczonych przy wychyleniu urządzenia.

BRx6 może pracować zarówno jako stacja bazowa, jak i odbiornik ruchomy. Obsługuje korekty transmitowane przez radio, sieć komórkową, wi-fi, Bluetooth oraz port seryjny. Ponadto odbiornik oferuje funkcję Listen-Listen. Wykorzystując wbudowany modem komórkowy, BRx6 skonfigurowany jako stacja bazowa może transmitować korekty RTK przez sieć GSM do chmury obliczeniowej Carlsona – z tak oferowanych danych może korzystać wiele roverów różnych marek. Każdy nowy użytkownik BRx6 ma możliwość testowania usługi Listen-Listen za darmo przez 30 dni.

Odbiornik można nabyć w dwóch zestawach – jako stacja bazowa lub rover. Pierwszy zawiera m.in. dwa instrumenty BRx6, cztery baterie, dwie ładowarki i dwie tyczki. Wraz z drugim kupujemy jeden odbiornik wyposażony albo wyłącznie w modem GSM, albo w modem komórkowy i radiomodem.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Carlson Software


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama