wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-30| Geodezja

Materiały z kongresu geodezyjnego w bazie IEEE Xplore Digital Library

Bałtycki Kongres Geodezyjny odbył się na początku czerwca br. na Politechnice Gdańskiej. Organizatorzy – gdański oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Katedra Geodezji Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG – uzyskali patronat techniczny ze strony prestiżowego amerykańskiego Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).


Materiały z kongresu geodezyjnego w bazie IEEE Xplore Digital Library <br />
Bałtycki Kongres Geodezyjny (fot. DC)
Bałtycki Kongres Geodezyjny (fot. DC)

W sierpniu br. materiały z BKG zostały przyjęte do bazy IEEE Xplore Digital Library (aktualnie liczącej 4 mln pozycji), która gromadzi i udostępnia publikacje wydawane pod logiem IEEE. Jej zasoby są przyjmowane i indeksowane w wielu międzynarodowych bazach naukowych (w tym Web of Science i Scopus). Analiza zasobów IEEE Xplore Digital Library wskazuje, że BKG był pierwszą w Polsce konferencją geodezyjną, która znalazła się w tej bazie.

Włączenie materiałów konferencyjnych do IEEE Xplore Digital Library wymagało spełnienia ścisłych norm. Każdy artykuł był oceniany przez trzech recenzentów, w tym przynajmniej jednego członka IEEE. Do ostatecznej publikacji przyjęto niespełna 60% nadesłanych artykułów. Materiały przyjęte do publikacji musiały być wygłoszone osobiście na Politechnice Gdańskiej w ramach jednej z dziewięciu kongresowych sesji naukowych.

Finalizacja współpracy z IEEE i indeksacja w IEEE Xplore była możliwa dzięki patronatowi ze strony IEEE Computer Society Gdansk University of Technology (GUT) Chapter C-016 Computers, którego przewodniczącym jest dr hab. Janusz Smulko. Ze strony IEEE przebieg BKG nadzorował dr hab. Zbigniew Czaja.

Materiały są dostępne bezpłatnie z sieci Politechniki Gdańskiej dzięki subskrypcji uczelnianej.

Więcej o Bałtyckim Kongresie Geodezyjnym

Źródło: Politechnika Gdańska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS