wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-25| Geodezja

Powiat wodzisławski: Punkt Obsługi Klienta Indywidualnego już działa

W Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim uruchomiony został Punkt Obsługi Klienta Indywidualnego. Wszystko po to, aby jeszcze sprawniej załatwiać sprawy mieszkańców, przedsiębiorców i gmin.


Powiat wodzisławski: Punkt Obsługi Klienta Indywidualnego już działa

Punkt powstał z myślą o usprawnieniu działalności wydziału i podwyższeniu standardu obsługi klientów. Dotąd osoby fizyczne, chcące pozyskać dane z zasobu geodezyjnego, oczekiwały na załatwienie swojego wniosku w tej samej kolejce co firmy geodezyjne. W efekcie, wydanie np. prostej mapki formatu A4 zajmowało około tygodnia. Dzięki wprowadzonym zmianom klienci indywidualni będą mogli otrzymać zamówione mapy i wypisy jeszcze tego samego dnia, w którym zgłosili się do wydziału.

Wyłączenie osób fizycznych z kolejki pozwoli również na zwiększenie tempa obsługi jednostek wykonawstwa geodezyjnego, o co wnosili sami geodeci. Sprawniejszej obsłudze posłuży m.in. zainstalowany w pomieszczeniu monitor, na którym wyświetlane będą mapy poglądowe. – Chcemy być postrzegani jako urząd nowoczesny, przyjazny naszym klientom, dlatego wprowadzamy nowe rozwiązania organizacyjne i technologiczne, usprawniające pracę starostwa – wyjaśnia Michał Lorek, sekretarz Powiatu.

Co ważne, w wydziale wdrożona została także aplikacja iKERG, która pozwala na zdalną obsługę zgłoszeń robót geodezyjnych lub kartograficznych oraz przesyłanie pism dotyczących tych zgłoszeń przez internet. Przed uruchomieniem tej aplikacji geodeta musiał przychodzić do ośrodka dokumentacji kilkakrotnie: najpierw aby zgłosić robotę, później aby odebrać przygotowane materiały, a wreszcie by oddać rezultaty swojej pracy. Dzięki zgłaszaniu robót on-line nastąpiło znaczne skrócenie obsługi. Zmniejszyła się też liczba papierowych dokumentów i wizyt w urzędzie.

Źródło: Powiat Wodzisławski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS