wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-23| Teledetekcja, Edukacja

Konkurs na stanowisko doktoranta w projekcie teledetekcyjnym

Do 18 września w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego trwa nabór kandydatów na stanowisko doktoranta ze stypendium naukowym w projekcie „Ocena i monitoring zmian powierzchni lasów z wykorzystaniem pasywnych i aktywnych danych teledetekcyjnych (RS4FOR)”


Konkurs na stanowisko doktoranta w projekcie teledetekcyjnym

Celem projektu – finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN; konkurs OPUS10) – jest opracowanie algorytmów, które pozwolą na kompleksową czasowo-przestrzenną ocenę i monitoring zmian powierzchni lasów z wykorzystaniem różnego typu danych i metod teledetekcyjnych.

Zatrudnienie na stanowisku doktoranta w projekcie jest przewidziane na 33 miesiące zaczynając od 1 października. Głównym zadaniem kandydata będzie opracowanie algorytmów pozwalających na szacowanie i modelowanie biomasy naziemnej z wykorzystaniem różnego typu danych teledetekcyjnych (danych optycznych, radarowych i LiDAR). Kandydat powinien wykazać gotowość na przygotowanie publikacji naukowych w dobrych czasopismach (z wysokim IF) oraz wysokiej jakości pracę w międzynarodowym zespole.

Kandydat powinien być uczestnikiem lub być gotowym na podjęcie studiów doktoranckich w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ oraz być absolwentem studiów magisterskich w zakresie geografii, geodezji i kartografii, inżynierii środowiska, leśnictwa lub dziedzin/dyscyplin pokrewnych i posiadać podstawowe doświadczenie w zakresie teledetekcji oraz programowania (np. w języku Python). Wymagana jest również dobra znajomość języka angielskiego (poziom C1/C2).

Warunki zatrudnienia: stypendium naukowe w wysokości 2500 zł netto/miesiąc.

Więcej informacji

Źródło: IGiGP UJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS