wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-15| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Software, Kataster

Raport finansowy Techmeksu za rok 2006


Grupa Kapitałowa Techmex opublikowała skonsolidowane sprawozdanie finansowe za 2006 rok. W tym okresie grupa uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 373,2 mln zł.

Sprawozdanie obejmuje: spółkę dominującą Techmex SA, Grupę Kapitałową Karen Notebook SA oraz spółkę zależną SCOR SA.
W roku 2006 Grupa TECHMEX osiągnęła zysk netto w wysokości 6,1 mln zł. Spółka zależna SCOR, obciążyła wynik skonsolidowany stratą w wysokości 1,5 mln zł. Nie uzyskała ona planowanych na ten rok przychodów w sektorze wojskowym. Podpisanie strategicznej umowy o współpracy pomiędzy MON a SCOR, nie nastąpiło w spodziewanym czasie (który z uwagi na uwarunkowania dotyczące wykorzystania sezonu fotogrametrycznego przez centrum satelitarne, określono na koniec drugiego kwartału). Grupa odnotowała nieznaczny spadek przychodów w obszarze działalności IT w porównaniu z rokiem 2005. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 14 928 tys. zł, co stanowi wzrost o 33% w porównaniu z rokiem 2005.
Na koniec 2006 roku zatrudnienie w Grupie osiągnęło poziom 391 osób – o 13% więcej niż w roku poprzednim. Najwyższy wzrost zatrudnienia nastąpił w spółce TECHMEX w zespołach wytwarzających produkty geoinformatyczne. Plan na 2007 rok zakłada dalsze zwiększenie zatrudnienia w Departamencie GIS (do końca 2007 roku ma ono sięgnąć 136 osób i stanowić 44% ogólnej liczby pracowników spółki TECHMEX).
Istotnym elementem w strukturze kosztów w sektorze GIS były koszty amortyzacji stacji satelitarnej wraz z niezbędnym wyposażeniem i nakłady na budowę aktywów niematerialnych, istotnych dla wytworzenia konkurencyjnej oferty produktów.

W 2006 roku Grupa podpisała następujące istotne umowy:

W styczniu z Ministerstwem Środowiska na wykonanie uszczegółowienia i opisu granic obszarów Natura 2000 w Polsce (o łącznej powierzchni 5,5 mln ha). Wartość kontraktu: 1 227 320 zł brutto. W lutym z potentatem z branży spożywczej na dostawę i instalację 800 rozwiązań mobilnych. Wartość umowy to około 6 mln zł brutto. W październiku na dostarczenie dla MON wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych. Umowa obejmuje przygotowanie map, cyfrowych modeli terenu oraz trójwymiarowych wizualizacji zabudowy miast. Przewiduje się również wykonywanie specjalistycznych analiz geoprzestrzennych oraz prowadzenie szkoleń z zakresu wykorzystywania zdjęć satelitarnych dla wojska. Na realizację tego przedsięwzięcia MON zamierza przeznaczyć 10,5 mln złotych w latach 2006-2009. We wrześniu z firmą Onet.pl. Umowa określa zasady udostępnienia zasobów zobrazowań satelitarnych obszaru Polski. Zawarto ją na 3 lata i dotyczy ona wykorzystania danych geoprzestrzennych w lokalizatorze internetowym Zumi.pl. Techmex dostarczył Onet.pl ponad 110 tys. km2 wysokorozdzielczych ortofotomap z satelity Ikonos, a także mapę satelitarną pozyskaną z satelity Landsat dla całej Polski.

Źródło: Techmex SA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS