wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-17| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Giganci inwestują w producenta LiDAR-ów

Amerykański producent samochodów Ford oraz Baidu – dostawca najpopularniejszej chińskiej wyszukiwarki internetowej, zainwestowały 150 mln dolarów w firmę Velodyne – producenta skanerów laserowych.


Giganci inwestują w producenta LiDAR-ów

Jak zapewnia firma Velodyne, dodatkowy kapitał pozwoli jej szybko rozwinąć produkcję zaawansowanych i jednocześnie niedrogich skanerów laserowych. Nowe LiDAR-y mają być przeznaczone przede wszystkim dla autonomicznych samochodów oraz pojazdów wyposażonych w systemy wspomagania kierowcy (ADAS). Rozwojem tego typu aut zajmują się zarówno Ford, jak i Baidu.

– Wszystko wskazuje na to, że LiDAR będzie kluczowym sensorem w autonomicznych samochodach. Dzięki dodatkowym środkom będziemy w stanie szybciej redukować ceny naszych skanerów oraz lepiej dostosowywać je do potrzeb rynku motoryzacyjnego. Chcemy, aby nasze urządzenia były masowo montowane w autonomicznych pojazdach i przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa działania tego typu aut – podkreśla David Hall, założyciel i prezes Velodyne. – Chcemy, aby cena skanerów była na tyle niska, by były montowane we wszystkich samochodach, a to przełoży się na znaczną poprawę bezpieczeństwa na drodze – dodaje Marta Hall, president of business development w firmie Velodyne.

– Od samego początku naszego programu rozwoju autonomicznych samochodów to właśnie LiDAR postrzegaliśmy jako kluczowy komponent tego typu systemów, uzupełniany przez kamery czy radary – mówi z kolei Raj Nair, wiceprezes Forda.

Źródło: Velodyne


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS