Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-04| Geodezja, Prawo, Instytucje

Jak zakładać bazę GESUT?

Czy inicjalną bazę GESUT powiat możne tworzyć etapami? Pod koniec lipca w tej sprawie wypowiedział się ówczesny główny geodeta kraju, a jego stanowisko opublikowała śląska Wojewódzka Inspekcja Geodezyjna i Kartograficzna.


Jak zakładać bazę GESUT?

W liście do GUGiK-u śląski WINGiK Mirosław Puzia zwrócił uwagę, że utworzenie inicjalnej bazy geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) dla całego powiatu jest procesem długotrwałym i wiąże się z koniecznością poniesienia jednorazowo znacznych nakładów finansowych. W związku z tym pyta, czy baza ta może być tworzona etapowo, np. dla części powiatu (gminy czy obrębu) lub poszczególnych rodzajów sieci. Jeśli tak, to jak powinna wyglądać procedura zakładania takiej bazy?

„Słuszne i zasadne jest rozwiązanie polegające na tym, aby inicjalną bazę GESUT tworzyć etapami, dla obszarów poszczególnych gmin, dostosowując to działanie do możliwości finansowych starostw w danym roku budżetowym” – odpowiada Kazimierz Bujakowski. Dodaje również, że starosta – w celu sprawnego współdziałania z przedstawicielami poszczególnych sieci – powinien wypracować i uzgodnić z nimi harmonogram, sposób i formę przeprowadzania weryfikacji inicjalnej bazy GESUT, w tym aspekty organizacyjno-techniczne przekazywanych do uzgodnienia materiałów, jak również czasochłonność i pracochłonność prac związanych z przeprowadzeniem tej weryfikacji.

Ponadto w ocenie Kazimierza Bujakowskiego w Biuletynie Informacji Publicznej można zamieścić informację o utworzeniu powiatowej bazy GESUT dla części obszaru powiatu, mając na względzie gminy należące do tego powiatu. Nie należy natomiast ogłaszać powiatowej bazy GESUT utworzonej jedynie dla poszczególnych sieci uzbrojenia terenu.

Pełna treść odpowiedzi GGK

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS