wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-03| Geodezja, Ludzie

Co dalej z fotelem GGK? [ankieta]

Jakie były dla geodezji cztery lata rządów Kazimierza Bujakowskiego? Kto w ocenie branży powinien zostać jego następcą? By poznać odpowiedzi na te pytania, redakcja Geoforum.pl ogłasza ankietę.


Co dalej z fotelem GGK? [ankieta]

Zgodnie z Prawem geodezyjnym i kartograficznym nowy główny geodeta kraju powinien zostać wyłoniony w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru. Kandydaci muszą m.in. posiadać: tytuł magistra (lub wyższy), kompetencje kierownicze, 6-letni staż pracy (w tym co najmniej 3-letni na stanowisku kierowniczym) oraz „wykształcenie i wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Głównego Geodety Kraju”.

Na marginesie warto zauważyć, że w świetle obowiązującego prawa GGK powołuje premier na wniosek ministra właściwego ds. administracji publicznej. Tymczasem zgodnie z ustawą o działach administracji rządowej za sprawy geodezji w rządzie odpowiada minister infrastruktury i budownictwa. Tę niekonsekwencję ma zmienić nowelizacja prawa, która czeka właśnie na podpis prezydenta. Nim jednak wejdzie w życie, minie kilka tygodni i można założyć, że do tego czasu konkurs na nowego GGK nie zostanie ogłoszony.

Czekając na rozpisanie naboru, publikujemy ankietę, w której to czytelnicy Geoforum.pl mogą wskazać osobę odpowiednią na to stanowisko. W pierwszym etapie zabawy (do końca tego tygodnia) można wskazać dowolną osobę. Najczęściej wymieniane nazwiska znajdą w drugiej ankiecie, którą opublikujemy w przyszłym tygodniu. Oprócz tego pytamy również o ocenę odchodzącego GGK.

Przejdź do ankiety

Redakcja


«« powrótzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS