wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-28| Geodezja, Mapy, Prawo, Kataster

Zapowiedź konferencji o katastrze

W dniach 15-16 września br. w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się XIX Kaliska Konferencja Naukowo-Techniczna pod hasłem „Modernizacja katastru, informatyzacja PZGiK i interoperacyjność zbiorów danych w aspekcie utworzenia ZSiN i realizacji środków unijnych i środków z RPO w latach 2016-2020”.


Zapowiedź konferencji o katastrze

Tematem głównym konferencji jest utworzenie i wdrożenie ZSiN. Wdrożenie pełnej funkcjonalności ZSIN wymaga szeroko rozumianych działań modernizacyjnych katastru, a także jego harmonizacji z pozostałymi bazami danych tworzonych z reguły w tych samych zamówieniach publicznych, a dotyczących informatyzacji PZGiK, utworzenia mapy zasadniczej, utworzenia GESUT i zapewnienia interoperacyjności wszystkim zbiorom.

Możliwość wykorzystania przez geodezję stosunkowo dużych środków unijnych w perspektywie finansowej na lata 2016-20 stwarza niepowtarzalne warunki poprawy jakości i wiarygodności danych gromadzonych w rejestrach publicznych prowadzonych przez służbę geodezyjna i kartograficzną, a tym samym poprawę wizerunku tych rejestrów. Wymaga to zaangażowania w ten proces wszystkich jego uczestników – współpracy organów prowadzących PZGiK, w tym kataster nieruchomości, wykonawców opracowań, wyłonionych w trybie zamówień publicznych oraz autorów środowisk programowych. Szczególnej uwagi wymaga przemyślana harmonizacja zbiorów danych i ich interoperacyjność.

Tematy przewodnie konferencji:
• Modernizacje bazująca na pomiarach sytuacyjnych terenowych, fotogrametrycznych i kartometrycznych.
• Informatyzacja zasobu, sieć usług dotyczących zbiorów i usług danych przestrzennych – realność ustawowych terminów.
• Technologie z punktu widzenia wykonawcy, autora oprogramowania i organu prowadzącego PZGiK.
• Wpływ zmian prawnych na funkcjonowanie branży geodezyjnej.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 1 września. Koszt uczestnictwa wynosi 900 zł.

Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie Geodetów Polskich (Sekcja Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami), Komitet Geodezji PAN (Komisja Katastru i Gospodarki Nieruchomościami) oraz Oddział SGP w Kaliszu.

Więcej informacji

Źródło: SGP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS