wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-28| Mapy, Software

Żegnamy Here Maps, witamy Here WeGo

Mobilna aplikacja nawigacyjna firmy Here dla Androidów i urządzeń Apple’a zmienia nazwę na Here WeGo i przy okazji zyskuje nowe funkcje.


Żegnamy Here Maps, witamy Here WeGo

Najważniejsza nowość jest prosta, ale – jak twierdzą jego twórcy – znacznie ułatwia dostęp do najważniejszej funkcji programu, jaką jest wyszukiwanie trasy. Od teraz pole, w którym wpisuje się cel podróży, pokazuje się zaraz po uruchomieniu aplikacji.

Do programu dodano nową opcję wyznaczania trasy, tj. za pomocą usługi carsharingu Car2Go, niedostępnej jeszcze w Polsce. Po jej wybraniu aplikacja wskaże nam najbliższy postój tych pojazdów.

Dla wybranych miast można ponadto uzyskać informacje o taksówkach dostępnych w okolicy czy szacunkowej opłacie za przejazd po określonej trasie. Funkcja pozwala ponadto na wezwanie pojazdu. Niestety, również to rozwiązanie jest niedostępne dla polskich miast.

Aplikacja Here WeGo powinna zadowolić rowerzystów. Wyznaczanie trasy dla „dwóch kółek” rozbudowano bowiem o wyświetlanie profili terenowych, co pozwoli wybrać przejazd bez zbędnych podjazdów. Here WeGo wyróżnia ponadto subtelniejszy graficzny interfejs użytkownika.

Oprócz aplikacji mobilnej firma Here wkrótce uruchomi ponadto nową desktopową wersję swojego serwisu mapowego. Będzie ona dostępna pod adresem herewego.here.com.

Po co w ogóle Here zmienia nazwę swojej usługi mapowej? Jak czytamy na blogu firmy, poprzednia była zbyt podobna do wielu innych, często gorszych rozwiązań, stąd wielu potencjalnych użytkowników zapewne nawet nie fatygowało się, żeby ją przetestować. Natomiast nowa nazwa jednoznacznie informuje, do czego służy aplikacja.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS