wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-25| Prawo, Kataster

O bezumownym korzystaniu z nieruchomości

W Księgarni Geoforum.pl dostępna jest książka pt. „Bezumowne korzystanie z nieruchomości zajętych pod infrastrukturę przesyłową – aspekty ekonomiczne i prawne”.


O bezumownym korzystaniu z nieruchomości

Publikacja dotyczy zagadnień bezumownego korzystania z nieruchomości przez operatorów przesyłowych. Problem ten ma nie tylko kontekst historyczny. W Polsce w ostatnim czasie realizowana jest duża liczba inwestycji infrastrukturalnych, takich jak: drogi, sieci przesyłowe (wodociągi, gazociągi, kanalizacja, linie elektryczne oraz telekomunikacyjne).

Przedstawiony w książce materiał obrazujący zagadnienia bezumownego korzystania został podzielony na aspekty prawne i ekonomiczne. Zagadnienia prawne koncentrują się na zapisach ustawowych i rozstrzygnięciach sądowych dotyczących warunków umożliwiających dochodzenie wynagrodzenia za bezumowne korzystanie.

Aspekty ekonomiczne koncentrują się natomiast na analizie uwarunkowań prawnych i rynkowych umożliwiających oszacowanie prawa bezumownego korzystania. W konsekwencji zaproponowano rynkową metodę szacowania prawa możliwą do zastosowania w świetle obowiązujących przepisów i dostępności danych rynkowych.

Niniejsza publikacja powstała pod redakcją dr inż. Cezarego Kowalczyka przy współautorstwie osób zajmujących się w praktyce problemami prawnymi i ekonomicznymi związanymi z zajęciem nieruchomości pod infrastrukturę przesyłową. Współautorami książki są: dr Mirosław Gdesz, dr inż. Dariusz Konieczny, dr inż. Cezary Kowalczyk.

Książka liczy 108 stron i ukazała się nakładem wydawnictwa Instytutu Infrastruktury Liniowej. W Księgarni Geoforum.pl można ją nabyć w cenie 60 zł.

Źródło: Instytut Infrastruktury Liniowej


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS