Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-01| Geodezja, Sprzęt, Software, Imprezy

Topcon prezentuje geodezyjny zestaw 4 w 1

Oferta Topcona rozszerzyła się Elite Survey Suite – kompletny zestaw geodezyjny, na który składają się: zmotoryzowany tachimetr z serii GT, odbiornik GNSS HiPer HR, komputer polowy FC-5000 oraz pakiet oprogramowania Magnet 4.0.


Topcon prezentuje geodezyjny zestaw 4 w 1

– Poszczególne części tego zestawu od początku projektowaliśmy tak, aby współpracowały ze sobą bez zakłóceń poprzez jedno oprogramowanie. To pierwszy tego typu produkt na rynku. Składają się na niego: najszybszy zmotoryzowany tachimetr, najlżejszy ruchomy odbiornik satelitarny, komputer polowy wyposażony w najnowsze zdobycze technologii oraz szczytowe osiągnięcia w zakresie możliwości software’u – zachwala Elite Survey Suite Jason Hallett, wiceprezes Topcona.

Tachimetry z serii GT wyróżniają serwomotory Ultrasonic Direct Drive osiągające prędkość nawet 180 stopni/s. – To najszybsze rozwiązanie na rynku, które znacząco usprawnia śledzenie pryzmatu – mówi Jason Hallett. – Do tego tachimetry z tej rodziny są o 30% mniejsze i lżejsze od analogicznych instrumentów, wciąż oferując wysoką dokładność pomiaru i wydajność – dodaje.

– HiPer HR to najmniejszy i najlżejszy odbiornik GNSS na rynku – kontynuuje Hallett. – Śledzi wszystkie konstelacje satelitów i wszystkie emitowane przezeń sygnały. Do tego wyposażony jest w technologię TILT (Topcon Integrated Leveling Technology). Łącząc możliwości 6-osiowej jednostki IMU oraz 3-osiowego cyfrowego kompasu, pozwala skutecznie kompensować wychylenie tyczki. Pozwala to mierzyć szybciej i pewniej, nawet w sytuacjach, gdy ustawienie tyczki w pionie jest niemożliwe – wyjaśnia wiceprezes Topcona. HiPer HR spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP67 oraz jest oferowany w różnych konfiguracjach transmisji danych.

– Trzecie urządzenie w zestawie to komputer polowy FC-5000 z 7-calowym kontrastowym ekranem oraz dwiema wbudowanymi kamerami cyfrowymi. Urządzenie zapewnia użytkownikowi wysoką moc obliczeniową oraz łączność bezprzewodową, co jest niezbędne na nowoczesnym placu budowy. Do tego FC-5000 posiada ekran dotykowy, co czyni instrument łatwym w obsłudze nawet w wymagających warunkach – mówi Jason Hallett.

– Tym, co łączy te trzy urządzenia, jest pakiet Magnet 4.0, na który składają się aplikacje: polowa Magnet Field, biurowa Magnet Office oraz znacznie udoskonalona Magnet Enterprise, która po ostatniej aktualizacji oferuje m.in. ścisłą integrację z programami Sitelink3D do szybkiego transferu danych na budowie oraz Bentley ProjectWise do zarządzania dokumentacją projektową.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na marzec 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Topcon Positioning, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS