Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-30| GIS, Mapy, Firma, Przetargi

KZGW odstępuje od umowy na ISOK

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej zdecydował się odstąpić od umowy z warszawską firmą Qumak na realizację V etapu budowy Informatycznego Systemu Ochrony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK).


KZGW odstępuje od umowy na ISOK

Jak czytamy na stronie KZGW, decyzja jest spowodowana istotnymi opóźnieniami w realizacji projektu. Dotychczasowa umowa z firmą Qumak zawarta 29 sierpnia 2013 r., a przedłużona aneksem z 5 grudnia 2014 r., przewidywała zakończenie prac nad piątym etapem systemu ISOK do 30 czerwca 2015 r. W ramach prac nad tą częścią wykonawca zobowiązany był do:
• usprawnienia działania systemu pilotażowego, który został dostarczony z opóźnieniem i odebrany w grudniu 2015 r.;
• zasilenia systemu danymi przygotowanymi lub opracowanymi wcześniej w ramach projektu;
• wdrożenia systemu w wersji produkcyjnej.

Co na te zarzuty wykonawca? „Stanowisko zamawiającego jest w ocenie zarządu Qumak niezrozumiałe i niemające oparcia w faktach. Wszystkie prace będące w zakresie leżącym po stronie wykonawcy zostały wykonane zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ). Dokończenie projektu jest obecnie całkowicie zależne od współdziałania zamawiającego, w tym umożliwienia instalacji gotowego systemu na środowisku produkcyjnym zamawiającego” – twierdzi spółka.

Całkowita wartość umowy na system ISOK wynosi 50,6 mln zł, z czego zamawiający – jak twierdzi – poniósł na jej realizację już 46,8 mln zł.

Głównym powodem budowy systemu informatycznego ISOK jest potrzeba realizacji dyrektyw: powodziowej oraz INSPIRE. Rozwiązanie ma bowiem służyć do tworzenia map ryzyka i zagrożenia powodziowego oraz stanowić jeden z węzłów krajowej infrastruktury informacji przestrzennej. Możliwości systemu mają być jednak znacznie szersze. Oferowane uprawnionym podmiotom przez ISOK tematyczne dane przestrzenne oraz narzędzia analityczne mają służyć m.in. w planowaniu przestrzennym czy zarządzaniu kryzysowym, umożliwiając np. symulowanie powodzi. Dodajmy, że system ten budowany był w ramach projektu ISOK, którego jednym z elementów było przeprowadzone na zlecenie GUGiK-u lotnicze skanowanie laserowe około 90% kraju.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS