Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-06-27| GIS, Mapy, Firma, Software

San Diego Mekką cyfrowych map

Dziś (27 czerwca) rusza jedna z największych konferencji technologicznych na świecie – Esri User Conference.


San Diego Mekką cyfrowych map

Nasze życie zdominowane jest przez nowe technologie. Wielu z nas z wypiekami na twarzy oczekuje nowinek ze świata elektroniki użytkowej. Chcemy jako pierwsi wiedzieć, jak innowacyjne, przełomowe i futurystyczne urządzenia zmienią naszą codzienność. A gdzie najlepiej dowiedzieć się o nowinkach ze świata IT, jak nie w trakcie organizowanych przez technologicznych gigantów konferencji, które każdego roku gromadzą tysiące oddanych fanów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google I/O lub Apple WWDC, aby przed oczami ukazało się tysiące artykułów i komentarzy, które rozkładają na czynniki pierwsze każdy gest, słowo i każdą wpadkę mówców z Mountain View czy Cupertino.

Świat IT nie ogranicza się jednak tylko do tych dwóch gigantów, coraz mocniej podgryzanych przez chińskie i koreańskie „tygrysy” oferujące elektronikę użytkową. Świat IT to także firmy, których rozwiązania wpływają na nasze życie równie mocno, lecz z uwagi na to, że nie są skierowane do masowego odbiorcy, pozostają ukryte przed błyskiem fleszy. Jedną z takich firm jest Esri Inc., oferująca systemy informacji geograficznej (GIS), które łączą potęgę cyfrowych map z możliwościami analitycznymi pozwalając na sprawne funkcjonowanie takich organizacji, jak policja, pogotowie, urzędy miast, sieci bankowe, retail i wiele innych.

16 tys. entuzjastów technologii z całego świata
Każdego roku w okresie wakacyjnym w San Diego dochodzi do niezwykłego wydarzenia, które odbywa się nieprzerwanie od 35 lat, a swoim rozmachem przerasta podobne imprezy organizowane przez gigantów z branży elektroniki użytkowej. Mowa o konferencji użytkowników Esri (Esri User Conference), która skupia około 16 tys. osób, co trzykrotnie przewyższa liczbę uczestników podobnych konferencji organizowanych przez firmy Google czy Apple. Tym, co wyróżnia konferencję Esri, to możliwość wymiany doświadczeń między ekspertami firmy a użytkownikami i praktykami z całego świata. Właściciel i twórca Esri Jack Dangermond nie zawłaszcza sceny dla siebie, ale zaprasza na nią partnerów i klientów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem map w cyfrowym świecie. Co zatem sprawia, że każdego roku kilkanaście tysięcy osób z całego świata przemierza tysiące kilometrów, aby wysłuchać prelekcji specjalistów Esri i podzielić się swoją historią?

Świat wg Jacka Dangermonda
Powodów jest kilka. Pierwszy to ogromna popularność rozwiązań Esri. Z oprogramowania wykorzystującego element lokalizacji korzysta ponad 350 tys. firm i organizacji, w tym 75% firm z rankingu FORTUNE 500. Firma praktycznie zdominowała rynek systemów informacji geograficznej posiadając 47,9% udziałów. Drugi to charyzma właściciela i założyciela firmy zwanego ojcem chrzestnym cyfrowych map. Firma Esri została założona przez Jacka i jego żonę Laurę w 1969 roku i od tamtej pory pozostaje w ich rękach, co czyni z niej 5-tą największą prywatną firmą software’ową na świecie. Co ciekawe, firma Esri Inc. od momentu założenia do dziś każdy kwartał finansowy kończy zyskiem, a jej wartość to obecnie 3 mld dol. Fakt pozostania firmy w rękach jej twórcy mocno przekłada się na jej filozofię. Tę samą, która przyświeca również konferencji w San Diego. Najlepiej wyjaśnia to sam Jack Dangermond, który w jednym z wywiadów powiedział: „Nie próbujemy być wspaniałym przedsiębiorstwem z finansowego punktu widzenia. Wall Street nie jest dla nas istotne. To, co naprawdę jest dla nas ważne, to dostarczanie wyjątkowych rozwiązań dla naszych klientów.”

Przyszłość zaczyna się 27 czerwca
Trzecim powodem jest również wyjątkowa atmosfera, która towarzyszy spotkaniu użytkowników Esri. Oprócz 260 wystąpień i 60 bloków tematycznych prowadzonych podczas tysiąca sesji konferencja obfituje w liczne okazje do integracji. Są to między innymi impreza „Thursday Night Party”, w trakcie której można wziąć udział w licznych koncertach, „Kids Fair” – czyli strefa dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą odkrywać świat cyfrowych map, a także liczne zajęcia sportowe, takie jak joga czy wspólne bieganie.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama