Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-22| GIS, Mapy, Software

Buduj miasta 3D w minuty z CityEngine 2016

Dzięki nowej wersji CityEngine generowanie modeli 3D miast to kwestia minut – twierdzi producent tego oprogramowania, firma Esri.


Buduj miasta 3D w minuty z CityEngine 2016

– Najnowsze wydanie integruje CityEngine z platformą ArcGIS – wyjaśnia Pascal Mueller, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Esri w Zurychu. – Opracowaliśmy prostą ścieżkę importu danych wysokościowych oraz map podkładowych z usługi ArcGIS Online. Ponadto zapewniliśmy wsparcie dla nowych usług strumieniowej transmisji trójwymiarowych danych Scene Layer Packages (.SPKs). Tak zapisane warstwy mogą być wyświetlane w przeglądarce za pomocą internetowej aplikacji ArcGIS Scene Viewer – wyjaśnia.

Kolejna ważna nowość to możliwość eksportu danych w formacie Alembic. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane przez specjalistów od animacji czy efektów wizualnych i świetnie nadaje się do obsługi dużych modeli 3D, obejmujących nawet tysiące budynków na wysokim poziomie szczegółowości.

– Oprogramowanie CityEngine stało się standardem przy tworzeniu modeli miast na potrzeby filmów, co potwierdza wykorzystanie go w produkcji „Dzień Niepodległości: Odrodzenie” – mówi Matthias Buehler, założyciel firmy vrbn. – Eksport w formacie Alembic pozwoli na efektywne wykorzystanie CityEngine przy tworzeniu efektów wizualnych. Z kolei Get Map Data to doskonałe narzędzie do ładowania z internetu danych o rzeczywistym świecie, takich jak zdjęcia satelitarne z georeferencją, modele terenu czy ulice, co pozwala na szybkie projektowanie scen filmowych – dodaje.

Oprogramowanie CityEngine jest dostępne dla systemów Windows, Mac oraz Linux. Ze strony Esri można pobrać 30-dniową wersję testową produktu.

Źródło: Esri


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS