Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-20| Geodezja, GIS, Software

Modelowanie 3D również w przeglądarce

Twórcy popularnej aplikacji SketchUp, przeznaczonej do modelowania 3D, udostępnili do testów wydanie tego programu działające w środowisku przeglądarki internetowej.


Modelowanie 3D również w przeglądarce

Według ich zapewnień my.SketchUp (bo tak nazywa się ten produkt) oferuje wszystkie narzędzia do modelowania, jakie można znaleźć w desktopowej wersji tego oprogramowania. Co ważne, by z nich korzystać nie trzeba instalować jakichkolwiek wtyczek – wystarczy nowa wersja przeglądarki internetowej.

Przewaga nowego produktu polega przede wszystkim na jego ścisłej integracji z działającym w chmurze serwisem Trimble Connect. Dzięki temu modele tworzone w my.SketchUp mogą być łatwo zapisywane na serwerach Trimble’a (w formie standardowych plików SKP), a następnie edytowane przez uprawnionych użytkowników znajdujących się w dowolnym zakątku świata. Daje to zupełnie nowe możliwości współpracy nad projektem – twierdzi Trimble.

W ocenie producenta my.SketchUp to dobre rozwiązanie dla dotychczasowych użytkowników SketchUpa, którzy zyskają łatwiejszy dostęp do tworzonych przez siebie modeli. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika z zalet tej webowej aplikacji mogą korzystać również osoby, które nie miały wcześniej styczności z tym programem.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS