wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-20| GNSS, Teledetekcja, Imprezy

Kończy się nabór do akceleratora Space3ac i konkursu Galileo Masters 2016

Do końca czerwca można zgłaszać pomysły do konkursu Galileo Masters 2016. W tym roku zainteresowani udziałem w konkursie mogą także aplikować do akceleratora kosmicznego Space3ac, który ma pomagać wejść na rynek pomysłom nawigacyjnym i związanym z obserwacją Ziemi.


Kończy się nabór do akceleratora Space3ac i konkursu Galileo Masters 2016

Akcelerator technologii kosmicznych Space3ac będzie wspierał rozwój projektów dolnego segmentu sektora kosmicznego (tzw. downstream) wykorzystujących dane z obserwacji Ziemi i nawigacji satelitarnej.

– Misją akceleratora jest rozwijanie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez łączenie przemysłu i spółek skarbu państwa ze startupami. Chcemy wspierać eksport polskich produktów i usług związanych z sektorem kosmicznym nie tylko w Europie, ale i poza nią – mówi Wojciech Drewczyński, jeden z mentorów Space3ac.

– Sektor kosmiczny jest jednym z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie obszarów mającym coraz większe znaczenie dla gospodarki europejskiej i światowej. Wiele wynalazków i innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących dane satelitarne usprawnia nam nasze codzienne życie. Mam nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach nasi naukowcy, inżynierowie i przedsiębiorcy będą licznie uczestniczyli w tym konkursie
i zaproponują innowacyjne zastosowania nawigacji satelitarnej – podkreśliła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas konferencji inauguracyjnej, która odbyła się 5 maja.

O udział w programie akceleracyjnym starać się mogą startupy, laureaci konkursów Galileo Masters i Copernicus Masters, zespoły akademickie, które pracują nad projektami wykorzystującymi technologie kosmiczne (EO, GNSS, ICT Space, telekomunikacja). Przy selekcji najlepszych projektów istotną rolę odegra wiedza techniczna pomysłodawców, świadomość rynkowa, kompletność zespołu, potencjał biznesowy, a przede wszystkim projekt i problem, który ma on rozwiązywać.

Aplikacje do akceleratora będzie można składać do 20 czerwca przez stronę www.space3.ac. Finałem pierwszego naboru do akceleratora będzie prezentacja projektów przed międzynarodową grupą inwestorów, podczas Demo Day, które odbędzie się 8 września.

Podczas trwania programu uczestnicy będą uczyć się, jak realizować projekty kosmiczne i nimi zarządzać. Szerokie grono polskich i zagranicznych mentorów będzie pomagać zespołom w kwestiach biznesowych i technicznych niezbędnych do realizacji projektu.

Dla najlepszego zespołu czekać będzie 50 tys. zł na prace badawczo-rozwojowe. Zespoły mają także szanse na komercyjne wdrożenia wytworzonych technologii u partnerów programu, a w szczególności z przemysłu i spółek skarbu państwa. Łączna pula na inwestycje w projekty z zakresu technologii kosmicznych od podmiotów krajowych i zagranicznych wynosi 2 mln zł. Oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego zespoły mogą liczyć na szeroką sieć kontaktów, którą posiada akcelerator Space3.ac w ESA, GSA, POLSA czy polskich i zagranicznych firmach z sektora kosmicznego.

Rejestracja i składanie aplikacji do konkursu Galileo Masters 2016 odbywa się w języku angielskim poprzez oficjalną stronę: www.galileo-masters.eu. Zamknięcie zgłoszeń do konkursu nastąpi 30 czerwca. Do Galileo Masters można przystąpić zarówno samodzielnie, jak i z zespołowo. Aplikować mogą także organizacje, firmy czy instytucje. Wygrana w edycji regionalnej jest przepustką do finału międzynarodowego, którego Gala Finałowa odbędzie się jesienią w Berlinie. Nagroda główna w konkursie wynosi 20 tys. euro, a suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro.

Partnerami akceleratora Space3.ac są: Miasto Gdańsk, Black Pearls VC, Blue Dot Solutions, Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Polska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Interizon, Creotech Instruments, O4, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości „Starter”.

Źródło: BlueDot Solutions


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS