wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-17| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

W lubelskim WODGiK-u mapę zamówisz przez internet

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego rozpoczął udostępnianie materiałów ze swojego zasobu geodezyjnego za pomocą internetowej aplikacji WODGiK.


W lubelskim WODGiK-u mapę zamówisz przez internet

Moduł Zarządzania WODGiK umożliwia wypełnienie i złożenie wniosku o udostępnienie materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz wniosku w trybie art. 15 ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne. Pozwala na wybór zamawianego materiału m.in. z wykorzystaniem dostępnych skorowidzów, a także poprzez wskazanie godła mapy, jednostki podziału terytorialnego lub zaznaczenie zasięgu na mapie podglądowej. Wycena zamówionych materiałów utrwalona w Dokumencie Obliczenia Opłaty przesyłana jest do wnioskodawcy w celu akceptacji. Po uiszczeniu opłaty przez e-płatności następuje udostępnienie materiałów cyfrowych przez portal. Wnioskodawca w ten sam sposób otrzymuje również licencję. Funkcje komunikacyjne zawarte w module na bieżąco informują użytkownika o statusie złożonego wniosku, umożliwiają również podgląd historii zamówienia.

Nowy moduł umożliwia ponadto obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych i kartograficznych, w tym:
• wskazywanie zasięgu zgłoszenia na portalu mapowym oraz wybór materiałów zasobu niezbędnych do realizacji pracy,
• akceptację lub odrzucenie przygotowanej wyceny materiałów,
• udostępnienie materiałów przygotowanych do zgłoszenia wraz z licencją określającą możliwość ich wykorzystania,
• złożenie zgłoszenia uzupełniającego oraz zawiadomienia o wykonaniu zgłoszonej pracy geodezyjnej lub kartograficznej,
• przekazanie wyniku kontroli opracowania wraz z protokołem,
• bieżącą komunikację, informującą o aktualnym statusie zgłoszenia oraz podgląd historii realizacji zgłoszenia.

Aby skorzystać z możliwości nowego modułu, niezbędne jest posiadanie konta użytkownika na stronie Geoportalu Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Lubelskiego, a także profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS