Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-17| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

W lubelskim WODGiK-u mapę zamówisz przez internet

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego rozpoczął udostępnianie materiałów ze swojego zasobu geodezyjnego za pomocą internetowej aplikacji WODGiK.


W lubelskim WODGiK-u mapę zamówisz przez internet

Moduł Zarządzania WODGiK umożliwia wypełnienie i złożenie wniosku o udostępnienie materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz wniosku w trybie art. 15 ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne. Pozwala na wybór zamawianego materiału m.in. z wykorzystaniem dostępnych skorowidzów, a także poprzez wskazanie godła mapy, jednostki podziału terytorialnego lub zaznaczenie zasięgu na mapie podglądowej. Wycena zamówionych materiałów utrwalona w Dokumencie Obliczenia Opłaty przesyłana jest do wnioskodawcy w celu akceptacji. Po uiszczeniu opłaty przez e-płatności następuje udostępnienie materiałów cyfrowych przez portal. Wnioskodawca w ten sam sposób otrzymuje również licencję. Funkcje komunikacyjne zawarte w module na bieżąco informują użytkownika o statusie złożonego wniosku, umożliwiają również podgląd historii zamówienia.

Nowy moduł umożliwia ponadto obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych i kartograficznych, w tym:
• wskazywanie zasięgu zgłoszenia na portalu mapowym oraz wybór materiałów zasobu niezbędnych do realizacji pracy,
• akceptację lub odrzucenie przygotowanej wyceny materiałów,
• udostępnienie materiałów przygotowanych do zgłoszenia wraz z licencją określającą możliwość ich wykorzystania,
• złożenie zgłoszenia uzupełniającego oraz zawiadomienia o wykonaniu zgłoszonej pracy geodezyjnej lub kartograficznej,
• przekazanie wyniku kontroli opracowania wraz z protokołem,
• bieżącą komunikację, informującą o aktualnym statusie zgłoszenia oraz podgląd historii realizacji zgłoszenia.

Aby skorzystać z możliwości nowego modułu, niezbędne jest posiadanie konta użytkownika na stronie Geoportalu Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Lubelskiego, a także profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS