Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-06-15| Geodezja, Sprzęt, Edukacja, Imprezy, Kataster

O innowacyjnych technologiach geodezyjnych

Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie wraz z Lwowskim Narodowym Uniwersytetem Rolniczym w Dublanach, Politechniką Lwowską oraz Towarzystwem Rozwoju Obszarów Wiejskich była organizatorem VII Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Innowacyjne technologie geodezyjne – zastosowania w różnych dziedzinach gospodarki” (Kamionka k. Rzeszowa, 8-10 czerwca).


O innowacyjnych technologiach geodezyjnych
W spotkaniu wzięło udział około 70 osób z 9 ośrodków akademickich z kraju i z zagranicy oraz pracownicy WBGiTR-ów, a także z prywatnych firm geodezyjnych.

Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji prof. Karol Noga (WSI-E) stwierdził, że wydarzenie z roku na rok się rozrasta, jego tematyka dotyczy bowiem tworzonych coraz to nowych rozwiązań technologicznych. – Przykładem są samoloty bezzałogowe, ale także wiele innych nowoczesnych instrumentów czy narzędzi, które pomagają geodetom na wykonywanie dokładnych, a zarazem wiarygodnych pomiarów, szczególnie tych związanych z wyznaczaniem granic zasięgu prawa własności – stwierdził profesor. – Dzięki temu tworzymy bazę ewidencji gruntów i budynków (nazywaną katastrem), która służy całej gospodarce do zarządzania, projektowania i planowania – dodał profesor.

Konferencja została podzielona na 7 sesji, podczas których zaprezentowano ponad 30 referatów obejmujących tematykę związaną z: nowoczesnymi technikami i technologiami w pomiarach geodezyjnych, katastrem nieruchomości, miernictwem górniczym, geoinformatyką, geodezyjnym urządzaniem przestrzeni wiejskiej czy gospodarką nieruchomościami. Zaprezentowano też ponad 30 posterów.


Przykładowe wystąpienia:
• Możliwości wykorzystania geoportali w planowaniu przestrzennym.
• Szacowanie rynkowej wartości nieruchomości - współczesne rozwiązania.
• Analiza wpływu zmian przepisów prawa dotyczących budynków w aspekcie aktualności bazy danych
katastru nieruchomości.
• Ustalenie granic działki w procesie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
• Scalenia katastralne w procesie modernizacji katastru nieruchomości w Polsce.
• Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych w wybranych zagadnieniach modernizacji
gruntów i budynków.
• Wpływ modernizacji ewidencji gruntów i budynków na wymiar podstawy podatku od nieruchomości
gruntowych.
• Dokładność prognozowania deformacji wywołanych podziemną eksploatacją górniczą.
• Wybrane aspekty dokładnościowe skanowania podziemnych obiektów liniowych.
• Aktywne sieci geodezyjne w Polsce – badania funkcjonalności, dokładności i precyzji w trybie RTK.

Źródło: WSI-E, AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama