Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-15| Prawo

"Rz" o kolejnych uproszczeniach w Prawie budowlanym

Przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju pakiet „100 zmian dla firm” przewiduje również uproszczenie inwestycji budowlanych – pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita” (z 15 czerwca).


"Rz" o kolejnych uproszczeniach w Prawie budowlanym

Rząd proponuje np., by wiaty do 35 m kw. można było budować bez jakichkolwiek formalności. Przypomnijmy, że obecnie wiaty do 50 m kw. można realizować na podstawie zgłoszenia. Podobne zmiany mają objąć również parterowe budynki gospodarcze o powierzchni do 35 m kw., oczka wodne czy zjazdy z dróg gminnych i powiatowych.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa proponuje ponadto, by odstąpienia od projektu budowlanego wynoszące do 2% wymiaru traktować jako dopuszczalne, bez konieczności ubiegania się o projekt zastępczy (chyba, że budynek znajdzie się zbyt blisko działki sąsiedniej).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS