wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-15| Geodezja

Łódzki WINGiK na zebraniu PTG

W Piotrkowie Trybunalskim odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego (4 czerwca). Gościem spotkania był Wojciech Dyakowski, łódzki wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego.


Łódzki WINGiK na zebraniu PTG

Wojciech Dyakowski – łódzki WINGiK od 21 marca br. – stwierdził, że widzi pilną potrzebę wprowadzenia zmian w przepisach obowiązujących w geodezji i kartografii, którą wyrażał już wcześniej, m.in. pracując w organach samorządu terytorialnego. Do priorytetów swojego urzędowania zaliczył w szczególności:
• Wprowadzenie zasady, aby w całym województwie łódzkim operaty techniczne przyjmowane do powiatowych zasobów miały jednolity charakter. W tym celu na stronie internetowej łódzkiego WINGiK-a – w najbliższej przyszłości – będą publikowane propozycje, wypracowane wspólnie z wykonawcami prac, które będą mieć charakter zalecanych do stosowania wzorców, a nie obowiązujących standardów.
• Opracowanie jednolitych standardów dotyczących zasad weryfikacji operatów technicznych przekazywanych do zasobu w poszczególnych starostwach woj. łódzkiego. Jednolitość takich standardów w znaczny sposób ułatwi wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych.
• Przygotowanie przez wojewódzką inspekcję nadzoru materiałów dotyczących stanu ewidencji gruntów i budynków w poszczególnych starostwach województw. Informacja ta ma dotyczyć ponadto sposobu dokonanych modernizacji ewidencji, stanu baz GESUT oraz stanu osnów geodezyjnych dla każdego obrębu. Dane te ułatwią kontakt wykonawców z ośrodkami dokumentacji i pozwolą na dokonywanie realnej oceny trudności wykonywanych prac.
• Wzmocnienie obsady kadrowej w ośrodkach dokumentacji do dokonywania czynności weryfikacji dokumentacji przekazywanej do zasobu przez wykonawców prac o osoby posiadające uprawnienia zawodowe. Obecnie istnieje zły system naboru na te stanowiska.
• Dalsze rozwijanie systemów informatycznych obsługujących ośrodki dokumentacji – eliminacja istniejących błędów w tych systemach oraz wprowadzenia bardziej intuicyjnej obsługi.

Łódzki WINGiK zaapelował do wykonawców z województwa łódzkiego do zacieśnienia współpracy i zachęcił do składania na jego ręce uwag i propozycji. Ponadto wskazał, że istnieje konieczność dokonania modernizacji ewidencji w tych obszarach województwa, gdzie obecnie wykazano położenie punktów granicznych z dokładnością rzędu do 6,5 m. Należy oszacować zarówno zakres niezbędnych prac, jak i koszty ich realizacji. Zdaniem WINGiK-a problemem jest niska jakość wykonywanych modernizacji ewidencji, co często wynika ze zbyt małych kwot przeznaczanych na te cele.

Źródło: PTG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Panie WINGiK niech Pan szykuje się na kontrole. Za pól roku kończy się era wyrobów mapopodobnych. Co ośrodki będą sprzedawać? Chyba że łódzkie ma już wszystko zrobione;)
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS