wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-15| GIS, Firma, Software

Co nowego w Esri? - spotkanie partnerów

Wczoraj (14 czerwca) w Warszawie odbyło się spotkanie partnerów Esri Polska. W jego trakcie można było m.in. zapoznać się z trendami i nowościami technologii Esri.


Co nowego w Esri? - spotkanie partnerów <br />
Drone2Map (fot. Esri)
Drone2Map (fot. Esri)

Najwięcej miejsca poświęcono najnowszej odsłonie oprogramowanie ArcGIS – oznaczonej numerem 10.4 – oraz powiązanym z nią aplikacjom mobilnym. Tomasz Brzeziński i Maciej Piaskowski z Esri Polska podkreślali, że dotychczasowe zmiany mają doprowadzić do stworzenia jak najprostszych i jak najbardziej wydajnych rozwiązań, które umożliwią m.in. szybsze analizy na dużych zbiorach danych. ArcGIS 10.4 zapewnia jeszcze lepsze możliwości w obszarze wizualizacji danych i analiz przestrzennych oraz mocniejsze wsparcie, jeżeli chodzi o wdrożenia w lokalnym środowisku systemowym klientów.

Uczestnicy spotkania mogli przekonać się, jak wygląda tworzenie własnej aplikacji, a także zobaczyć w działaniu kilka gotowych rozwiązań. Survey123 to intuicyjna aplikacja do zbierania danych przestrzennych i atrybutowych, która działa na telefonach z systemem iOS, Android i Windows.
Workforce ułatwia z kolei koordynowanie i zarządzanie pracą zespołową w terenie. Rozwiązanie to pozwala m.in. na szybkie przydzielanie konkretnego zadania danemu pracownikowi, określenie stopnia istotności pracy czy czasu wykonania.
Drone2Map usprawnia tworzenie profesjonalnych produktów na podstawie danych pozyskanych przez drony. Aplikacja okaże się szczególnie przydatna wtedy, gdy szybko potrzebujemy aktualnych informacji.

Poza tym w trakcie spotkania omówione zostały m.in. kluczowe elementy programu i wsparcia partnerskiego Esri, a także zaprezentowano stacje robocze firmy Lenovo.
Partnerami Esri Polska w naszym kraju są 23 firmy.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS