Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-14| GNSS

O systemach nawigacyjnych w transporcie kolejowym

W Księgarni Geoforum.pl dostępna jest książka pt. „Współczesne systemy nawigacyjne w transporcie kolejowym”. Jej autorami są dr hab. Marcin Chrzan i prof. Stefan Jackowski z Zakładu Telematyki Transportu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.


O systemach nawigacyjnych w transporcie kolejowym

Monografia rozpoczyna się rozdziałem omawiającym zasadę działania oraz architekturę systemu nawigacji satelitarnej GPS. W dalszej części przedstawiono własności europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo (wg wiedzy posiadanej w czasie pisania niniejszego opracowania) oraz właściwości systemu EGNOS wspomagającego dokładność pomiaru określonych parametrów w GPS.
W rozdziale czwartym zaprezentowano analizę możliwości wykorzystania jednolitego czasu pozyskiwanego z systemu GPS, a wykorzystywanego dla potrzeb kolejowych systemów telekomunikacyjnych oraz innych zastosowań. Przedstawiono metody synchronizacji zegarów oraz problemy wynikające z wykorzystania jednolitego czasu. Rozdział piąty stanowi przegląd systemów wykorzystujących sygnały pozyskiwane z systemu GPS dla potrzeb kolei. Zaprezentowano w nim także niektóre projekty badawcze, które mają na celu wdrożenie systemów satelitarnych do wspomagania procesów sterowania i prowadzenia ruchu kolejowego.

Książka liczy 140 stron i w Księgarni Geoforum.pl można ją nabyć w cenie 25 zł.

Źródło: Wyd. UTH w Radomiu


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS