wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-10| Geodezja, Edukacja

Żelechów obchodził jubileusz

4 czerwca br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie obchodził szczególne święto – jubileusz 75-lecia kształcenia zawodowego oraz 55-lecia istnienia Technikum Geodezyjnego.


Żelechów obchodził jubileusz

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, a część oficjalna jubileuszu odbyła się w hali sportowej żelechowskiego gimnazjum. Dyrektor Zespołu Szkół Grzegorz Szymczak w swoim przemówieniu skupił się na najważniejszych gościach zjazdu, 370 przybyłych absolwentach. – Może mury już nie te same, nie te budynki, nie ten klimat, ale od czego mamy naszą pamięć – mówił.
Marek Chciałowski, starosta garwoliński zaznaczył, że lata sukcesów edukacyjnych sprawiły, że szkoła stała się dla Rady Powiatu przysłowiowym oczkiem w głowie. Z kolei Janina Orzełowska, wicemarszałek województwa mazowieckiego wręczyła dyrektorowi szkoły medal „Pro Masovia” za zasługi dla województwa.

Dr hab. Janusz Walo, prodziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej i absolwent żelechowskiego technikum geodezyjnego (1986 r.) podkreślił wyjątkową atmosferę panującą w szkole i jej wysoki, ciągle podtrzymywany poziom kształcenia. Zauważył, że na 90 wykładowców Wydziału aż 7 to absolwenci Zakrzewskiego. Najmłodszy z nich to dr Dominik Próchniewicz, zwycięzca XXIII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w 2001 r.

Szczególnym momentem uroczystości było odczytanie życzeń i listów gratulacyjnych. Wśród nich był list Marii Buksińskiej-Mróz, córki założyciela Technikum Geodezyjnego w Żelechowie Mariana Buksińskiego.

Po części oficjalnej rozpoczął się koncert życzeń dedykowany absolwentom, gościom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim jej sympatykom przybyłym na uroczystość.

Źródło: ZSP w Żelechowie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS