wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-09| Geodezja, Prawo

Zmiany w Pgik po drugim czytaniu [aktualizacja]

Wczoraj (8 czerwca) w Sejmie przeprowadzono II czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, który wprowadza istotne zmiany również w Prawie geodezyjnym i kartograficznym.


Zmiany w Pgik po drugim czytaniu [aktualizacja] <br />
fot. Kancelaria Sejmu
fot. Kancelaria Sejmu

W trakcie II czytania posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego zgłosili do ustawy kilkanaście poprawek – żadna z nich nie dotyczyła jednak Pgik. Jeszcze tego samego dnia poprawki te zostały rozpatrzone przez połączone komisje Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Infrastruktury. Dzięki temu III, a więc ostatnie czytanie tego projektu będzie mogło odbyć się jeszcze podczas bieżącego posiedzenia Sejmu, które kończy się jutro (10 czerwca).

Nowe przepisy mają ułatwić budowę sieci szerokopasmowych, w tym tych realizowanych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, oraz wprowadzą postulowane i oczekiwane zmiany dla zwiększonych inwestycji operatorów telefonii komórkowych. Jeśli chodzi o Pgik, projekt przewiduje przede wszystkim spore zmiany w sposobie przeprowadzania narad koordynacyjnych, które od 2014 r. zastępują zespoły uzgadniania dokumentacji projektowej. Poza tym procedowany akt ma zmienić m.in.: definicję sieci uzbrojenia terenu, zasady udostępniania danych EGiB oraz GESUT, a także cennik za materiały z PZGiK. O szczegółach zmian pisaliśmy TU.

[AKTUALIZACJA] Podczas dzisiejszego posiedzenia (9 czerwca) Sejm jednogłośnie przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Akt ten trafi teraz do Senatu.

Projekt ustawy (wersja po I czytaniu)

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do Bankstera Dla równowagi PiS powinien uchwalić ustawę o ochronie miast i zakazać kupowania mieszkań i domów w mieście osobom bez wykształcenia uniwersyteckiego oraz takim które w mieście mieszkają dopiero w I pokoleniu.
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
Bank nie zarabia Banksterze tylko zabezpiecza się przed ewentualnym nie spłaceniem kredytu przez kredytobiorce. Kiedy ziemia będzie orna bank nie może przejąć jej i wtedy ANR wykupuje za bezcen gospodarstwa. Niestety ale tracą ludzie i trzeba to zaznaczyć!
 3 
odpowiedz zgłoś
(°_°) już dwie aktualizacje wykonałem i extra skasowałem
odpowiedz zgłoś
Bank Banki nie chcą dawać kredytów to PIS jest zły. Ciekawy wniosek. A mmoże to bank chce dużo zarabić?
 9 
 4 
odpowiedz zgłoś
Napiszcie jakiś artykuł o tym jak to pisiorki zmieniły ustawę o ziemi rolnej i już kolejna osoba przychodzi, że nie może dostać kredytu na budowę gospodarstwa bo banki nie chcą dawać kredytu na ziemie rolne!!!
 6 
 4 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS