wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-08| Geodezja, Teledetekcja

GUGiK podsumowuje działania w zakresie danych ALS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował podsumowanie działań w zakresie produkcji i wykorzystania danych przestrzennych w latach 2010-15 przy użyciu technologii lotniczego skanowania laserowego.


GUGiK podsumowuje działania w zakresie danych ALS

Przykładem wykorzystania technologii lotniczego skanowania laserowego był realizowany od 2010 r. przez GUGiK w konsorcjum z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej (lider), Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Instytutem Łączności oraz Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, projekt „Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami – ISOK”. Dane wysokościowe pozyskane w technologii lotniczego skanowania laserowego posłużyły m.in. do opracowania map zagrożenia i map ryzyka powodziowego. W konsekwencji realizowanych przez GUGiK prac w latach 2011-15 pozyskano i opracowano dane wysokościowe dla łącznej powierzchni 287 769 km2, co stanowi 92% powierzchni kraju.

Kontynuacją prac w zakresie danych ALS jest projekt Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Państwowej (CAPAP). Przedsięwzięcie to stanowi połączenie trzech pierwotnie planowanych do realizacji projektów – CAPAP, TopoMapa i Polska 3D+. W zakresie danych przestrzennych 3D projekt CAPAP zakłada pozyskanie danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego dla obszarów nieobjętych opracowaniem w ramach projektu ISOK (ok. 26 tys. km2), aktualizację danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego dla 97 miast o liczbie mieszkańców powyżej 50 tys. (ok. 15 tys. km2), opracowanie modeli 3D budynków o poziomie szczegółowości LoD2 dla obszaru całego kraju.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS