wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-07| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Prof. Krankowski otrzymał statuetkę Nicolaus Copernicus

1 czerwca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie świętował 17-lecie istnienia (powstał w 1999 r. z połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego). Uroczystości towarzyszyły m.in. promocje doktorskie oraz wręczenie państwowych i uczelnianych odznaczeń. Jednym z wyróżnionych został prof. Andrzej Krankowski z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.


Prof. Krankowski otrzymał statuetkę Nicolaus Copernicus <br />
Rektor UWM prof. Ryszard Górecki i prof. Andrzej Krankowski (fot. Janusz Pająk; UWM)
Rektor UWM prof. Ryszard Górecki i prof. Andrzej Krankowski (fot. Janusz Pająk; UWM)

Prof. Krankowski otrzymał statuetkę Nicolaus Copernicus, przyznawaną przez Senat UWM, za – jak czytamy w uchwale –„wybitne osiągnięcia naukowe, w szczególności z zakresu badań kosmicznych, satelitarnych i geofizycznych oraz dotychczasowy wkład w rozwój naukowy i tworzenie dobrego wizerunku Uniwersytetu na arenie międzynarodowej”.

Andrzej Krankowski urodził się w 1971 r. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (1995 r.). Stopień doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii (specjalność geodezja satelitarna) uzyskał w 2000 r. (temat pracy: „Analiza dokładności wyznaczania pozycji na podstawie permanentnych obserwacji GPS”), stopień doktora habilitowanego – w 2007 r., a tytuł profesora – w 2012 r.
Prof. Krankowski pełni funkcję kierownika: Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego WGIPB, Obserwatorium Satelitarnego w Lamkówku oraz Centrum Propagacji Fal Radiowych w Jonosferze działającym w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Głównym kierunkiem prac badawczych, prowadzonych na skalę światową przez prof. Krankowskiego jest zastosowanie technik satelitarnych GNSS w geodynamice oraz do badań zmian górnej warstwy atmosfery ziemskiej – jonosfery.

Źródło: UWM, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS