Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-07| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Prof. Krankowski otrzymał statuetkę Nicolaus Copernicus

1 czerwca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie świętował 17-lecie istnienia (powstał w 1999 r. z połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego). Uroczystości towarzyszyły m.in. promocje doktorskie oraz wręczenie państwowych i uczelnianych odznaczeń. Jednym z wyróżnionych został prof. Andrzej Krankowski z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.


Prof. Krankowski otrzymał statuetkę Nicolaus Copernicus <br />
Rektor UWM prof. Ryszard Górecki i prof. Andrzej Krankowski (fot. Janusz Pająk; UWM)
Rektor UWM prof. Ryszard Górecki i prof. Andrzej Krankowski (fot. Janusz Pająk; UWM)

Prof. Krankowski otrzymał statuetkę Nicolaus Copernicus, przyznawaną przez Senat UWM, za – jak czytamy w uchwale –„wybitne osiągnięcia naukowe, w szczególności z zakresu badań kosmicznych, satelitarnych i geofizycznych oraz dotychczasowy wkład w rozwój naukowy i tworzenie dobrego wizerunku Uniwersytetu na arenie międzynarodowej”.

Andrzej Krankowski urodził się w 1971 r. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (1995 r.). Stopień doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii (specjalność geodezja satelitarna) uzyskał w 2000 r. (temat pracy: „Analiza dokładności wyznaczania pozycji na podstawie permanentnych obserwacji GPS”), stopień doktora habilitowanego – w 2007 r., a tytuł profesora – w 2012 r.
Prof. Krankowski pełni funkcję kierownika: Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego WGIPB, Obserwatorium Satelitarnego w Lamkówku oraz Centrum Propagacji Fal Radiowych w Jonosferze działającym w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Głównym kierunkiem prac badawczych, prowadzonych na skalę światową przez prof. Krankowskiego jest zastosowanie technik satelitarnych GNSS w geodynamice oraz do badań zmian górnej warstwy atmosfery ziemskiej – jonosfery.

Źródło: UWM, DC


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS