wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-06| Geodezja, Instytucje, Kataster

O geodezji na Zgromadzeniu Związku Powiatów Polskich

Główny geodeta kraju wziął udział w XX Ogólnym Zgromadzeniu Związków Powiatów w Ossie k. Rawy Mazowieckiej (31 maja). W trakcie posiedzenia Kazimierz Bujakowski przedstawił samorządom informacje dotyczące działań podejmowanych w ramach projektów ZSIN oraz K-GESUT.


O geodezji na Zgromadzeniu Związku Powiatów Polskich <br />
fot. ZPP
fot. ZPP

Podczas sesji plenarnej GGK omówił stan ewidencji gruntów i budynków oraz zwrócił uwagę na różnorodność aplikacji wykorzystywanych przez powiaty do prowadzenia tej bazy. Przypomniał ponadto o konieczności realizacji zobowiązań wynikających z przepisów dotyczących ZSIN. – Proces aktualizacji EGiB nie może kończyć się, jak dotychczas, tylko na zmianie danych w lokalnej bazie danych w starostwie. Aktualizacja Centralnego Repozytorium oraz przekazanie zawiadomień o zmianach stają się integralnymi krokami procesu aktualizacji danych ewidencyjnych – wyjaśniał Kazimierz Bujakowski.

Jednocześnie GGK przypomniał o działaniach prowadzonych w 56 powiatach w ramach pierwszej fazy projektu ZSIN. Obecnie w ramach II fazy ZSIN oraz projektu K-GESUT wytypowano ponad 100 powiatów, w których urząd współfinansował będzie modernizację baz.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS