wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-03| Geodezja, Software

Topcon i Bentley Systems ogłaszają integrację Magnet i ProjectWise

Wraz z premierą geodezyjnego pakietu Topcon Magnet 4.0 możliwa stanie się bezpośrednia współpraca tego produktu z oprogramowaniem Bentley ProjectWise do zarządzania danymi projektowymi.


Topcon i Bentley Systems ogłaszają integrację Magnet i ProjectWise

Pozwoli to na bezpośredni import oraz eksport danych projektowych zapisanych w formacie i-model z oraz do aplikacji biurowej Magnet Office oraz polowej Magnet Field. W ten sposób pracownicy w terenie zyskują bezpośredni dostęp do danych projektowych tworzonych np. w oprogramowaniu Bentley OpenRoads. Z drugiej strony mogą też łatwo przesyłać pozyskane przez siebie dane do użytkowników pracujących na aplikacjach projektowych firmy Bentley Systems.

– Bezpośrednia integracja aplikacji Magnet Enterprise oraz ProjectWise pozwala menedżerom projektu na przekazywanie danych projektowych w formie i-modeli bezpośrednio do urządzeń pomiarowych marki Topcon – wyjaśnia wiceprezes Topcona Jason Hallett. – Dzięki tej funkcjonalności typu „przeciągnij i upuść” i-modele zapisane w ProjectWise można łatwo przesyłać przez Magnet Enterprise Data Manager do pracowników w terenie. Nowa funkcja sprawia ponadto, że zaktualizowane i-modele mogą być sprawie przesyłane przez aplikację SiteLink3D do systemów sterowania maszynami. W ten sposób pracownicy w terenie mają pewność, że pracują na aktualnych danych – dodaje.

– Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować pierwsze na rynku rozwiązanie do dwustronnej wymiany i-modeli. Wkrótce pracownicy biurowi będą w stanie bezpośrednio wysyłać tego typu dane bezpośrednio do inżynierów w terenie. Ci mogą je aktualizować i odsyłać do środowiska ProjectWise – tłumaczy wiceprezes Bentley Systems Dustin Parkman. – Integracja ProjectWise i Magnet Enterprise daje niekończące się nowe możliwości działania na aplikacjach OpenRoads i Magnet Office – dodaje.

Oprogramowanie Magnet w wersji 4.0 wejdzie do sprzedaży pod koniec czerwca br.

Źródło: Bentley Systems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS