Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-02| Geodezja, GIS, Instytucje

Wielkopolska bliżej budowy SIP-u

Województwo wielkopolskie poszukuje inżyniera projektu, który wesprze samorząd w realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego (SIPWW)”.


Wielkopolska bliżej budowy SIP-u <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Do obowiązków inżyniera projektu, który zostanie wyłoniony w drodze przetargu ograniczonego, będzie należało przede wszystkim opracowanie studium wykonalności oraz przygotowanie wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Wśród jego zadań jest także monitorowanie terminowości, jakości i funkcjonalności produktów oraz rozwiązań GIS na każdym etapie budowy i wdrożenia wielkopolskiej regionalnej infrastruktury informacji przestrzennej, w tym odbiór poszczególnych etapów SIPWW. Wnioski o dopuszczenie do udziału w tym postępowaniu można składać do 6 czerwca.

Jak wynika z zatwierdzonej w 2014 r. przez zarząd województwa koncepcji SIPWW, głównym celem budowy tego systemu jest utworzenie regionalnego węzła infrastruktury informacji przestrzennej spełniającego obowiązujące w Polsce przepisy, ze szczególnym uwzględnieniem dyrektywy INSPIRE.

Biorąc pod uwagę konieczność minimalizacji ryzyka projektowego (związanego z różnym stopniem cyfryzacji PZGiK w poszczególnych samorządach Wielkopolski), przyjęta strategia budowy SIPWW nie przewiduje bezpośredniego udziału w projekcie partnerów zewnętrznych, np. powiatów. Starostwa będą mogły jednak integrować swoje lokalne SIP-y z infrastrukturą wojewódzką – czytamy w dokumencie.

Z punktu widzenia użytkownika najważniejszymi elementami SIPWW mają być:
• przeglądarka danych przestrzennych,
• geoportal UMWW (zewnętrzna przeglądarka danych przestrzennych),
• aplikacje klienckie – gruby/średni klient,
• moduł statystyczny,
• moduł udostępniania PZGiK,
• moduł turystyczny,
• moduł prowadzenia rejestrów w formie przestrzennej,
• moduł komunikacji z systemem EZD,
• zarządzanie i analiza danych WODGiK,
• aplikacja mobilna.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS