wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-30| Geodezja, GIS

Dołącz do projektu związanego z informacją geoprzestrzenną

Jesteś twórcą aplikacji, naukowcem, przedsiębiorcą, programistą, wspierasz open data, lub po prostu potrzebujesz narzędzia wykorzystującego informację geoprzestrzenną dla swojego hobby? Dołącz do nas, a przyczynisz się do rozwoju innowacji w Europie! – zachęcają inicjatorzy projektu ENERGIC OD.


Dołącz do projektu związanego z informacją geoprzestrzenną

Celem finansowanego przez Komisję Europejską przedsięwzięcia ENERGIC OD (European NEtwork for Redistributing Geospatial Information to user Communities – Open Data) jest budowa systemu do ujednolicania i udostępniania informacji geoporzestrzennej (GI) dla wszystkich potencjalnych użytkowników.

– Chcemy umożliwić start-upom, naukowcom, przedsiębiorcom i administratorom korzystanie z GI na nowe sposoby. Otwieramy dostęp do danych w UE i zmieniamy życie obywateli – deklarują pomysłodawcy projektu. – Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym projekcie, do podzielenia się swoimi doświadczeniami i przedstawienia nam swoich potrzeb.

ENERGIC OD ma zmienić GI w wielu dziedzinach, m.in. w zakresie: inteligentnych miast, służby zdrowia, handlu, urbanistyki, rolnictwa, sportu, architektury, kartografii, prognozowania pogody.

W ramach projektu przewidziany jest również konkurs na aplikację GI oraz jej biznesplan (otwarcie konkursu latem 2016 r.). Na jego zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 1500, 1000 oraz 500 euro.

W realizację ENERGIC OD zaangażowanych jest 15 podmiotów z całej UE. Wśród nich znajdują się ośrodki badawcze, firmy z branży IT, firmy konsultingowe w zakresie zarządzania oraz władze regionalne. Jednym z partnerów projektu jest Instytut Geodezji i Kartografii.

Broszura informacyjna

Źródło: IGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS