wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-27| Edukacja, Ludzie

Prof. Monika Hardygóra dziekanem WGGiG PWr

W kadencji 2016-20 funkcję dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej będzie pełniła prof. dr hab. inż. Monika Hardygóra. Zastąpi na tym stanowisku prof. Wojciecha Ciężkowskiego.


Prof. Monika Hardygóra dziekanem WGGiG PWr

Monika Hardygóra jest absolwentką (1974 r.) Wydziału Górniczego (od 2004 r. Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) Politechniki Wrocławskiej. Na tym samym wydziale obroniła pracę doktorską uzyskując stopień doktora nauk technicznych w zakresie górnictwa i geologii inżynierskiej (1977 r.). Stopień doktora habilitowanego uzyskała w 1989 r., a tytuł profesora – w 1997 r.

Zainteresowania naukowe prof. Hardygóry obejmują badania teoretyczne i eksperymentalne w zakresie taśm przenośnikowych i ich połączeń. Jest autorką lub współautorką ponad 160 prac, w tym 2 książek oraz ponad 200 prac badawczych wykonanych na potrzeby przemysłu, głównie wydobywczego.

Podczas pracy na Politechnice odbyła kilka staży naukowych i przemysłowych w kraju i za granicą. W 1989 r. pracowała w Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów”, gdzie uzyskała zatwierdzenia dozoru górniczego. Wykładała na uczelniach w Newcastle (Australia), Cagliary (Włochy), Hanowerze (Niemcy) i we Freibergu (Niemcy). W międzyczasie uzyskała stopień generalnego dyrektora górniczego.

W latach 1996-2002 pełniła funkcję dziekana Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej, a w latach 2005-08 – prorektorem PWr. Była również prezesem zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego KGHM Cuprum. Zorganizowała Laboratorium Transportu Taśmowego PWr, którego jest kierownikiem. Obecnie zatrudniona jest na stanowisku profesora zwyczajnego. Jest doktorem honoris causa Uniwersytetu w Petroszany (Rumunia).

Źródło: PWr


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS