wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-27| GIS, Mapy, Firma

Mapy Apple'a będą powstawać w Indiach

Nawet 4 tys. osób ma znaleźć zatrudnienie w nowym biurze Apple’a w Hajdarabadzie w Indiach, które będzie się koncentrować na tworzeniu map dla iPhone’ów, iPadów czy zegarków tej korporacji.


Mapy Apple'a będą powstawać w Indiach

Biuro powstało we współpracy z indyjską firmą RMSI. – Jesteśmy ekspertami w zakresie danych geoprzestrzennych i cieszymy się, że będziemy mogli zatrudnić tysiące pracowników z lokalnego rynku, by wspierać działania Apple’a – komentuje prezes RMSI Anup Jindal. – Obserwuję tu wiele niesamowitych talentów, dlatego liczymy, że wkrótce wejdziemy we współpracę z regionalnymi uniwersytetami oraz innymi partnerami – mówi z kolei prezes Apple’a Tim Cook.

Apple systematycznie udoskonala swoje usługi mapowe. W ostatnich latach wzbogacił je m.in. o modele 3D miast, a wraz z premierą systemu iOS 9 – o dane dotyczące połączeń komunikacji publicznej w 300 aglomeracjach na całym świecie.

Jak zauważa portal GPS Business News, to już nie pierwsza korporacja, która chce wykonywać prace kartograficzne w Indiach. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się m.in. firmy: TeleAtlas (przejęta później przez TomToma), Google czy HERE.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS