wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-23| Geodezja, Prawo

Posłanka pyta o zmiany w prawie geodezyjnym

Klub poselski Kukiz’15 ponownie pyta ministra infrastruktury i budownictwa o plany dotyczące zmian w prawie geodezyjnym.


Posłanka pyta o zmiany w prawie geodezyjnym

Przypomnijmy, że już na początku tego roku poseł Kukiz’15 Sylwester Chruszcz pytał MIiB o zmiany w przepisach z zakresu geodezji i kartografii, ale odpowiedzi wiceministra Tomasza Żuchowskiego były dość ogólnikowe. W nawiązaniu do tych poprzednich interpelacji posłanka Barbara Chrobak pyta:
1) Na jakim etapie znajduje się analiza projektu ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne opracowanego przez Federację Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych w 2008 r. oraz dokumentu pn. „Założenia prawnej regulacji działalności w obszarach zadaniowych rynku usług geoinformacyjnych, rynku nieruchomości, infrastruktury informacyjnej przestrzennej oraz administracji publicznej” opracowany przez Tomasza Myślińskiego oraz Remigiusza Piotrowskiego, które przekazane zostały ministrowi przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii?
2) Czy w MIiB podjęte zostały prace nad kompleksowym i spójnym projektem Kodeksu budowlanego, a jeśli tak, to na jakim są etapie? Czy zagadnienia związane z podziałami nieruchomości w kontekście przeniesienia ich z ustawy z 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami znajdą się w projektowanym Kodeksie?
3) Jaki jest stan prac nad nowelizacją rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowania i przekazywania tych wyników do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego?
4) Na jakim etapie pozostaje analiza wymagań przy nadawaniu uprawnień geodetom wykonującym prace do celów prawnych oraz ich statusu?

Pełna treść interpelacji

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A jakie masz zdanie o tych propozycjach z 2008? Mogą być wykorzystane dziś - po latach?
odpowiedz zgłoś
Będzie jak zwykle Gugik do którego trafią te pytania coś tam posłance napisze na od........ i na tym się skończy. Tu trzeba rewolucji aby się coś zmieniło.
 2 
odpowiedz zgłoś
Czy ktoś przeczytał ten 'projekt' z 2008?
 1 
odpowiedz zgłoś
kto pyta tym razem błądzi Nie ma się co dziwić iż odpowiedzi ministra są takie jakie są. Procedura jest taka: poseł zadaje pytania, minister przekazuje je do GUGiK i prosi o propozycję odpowiedzi, GUGiK (żeby nie wskazywać imiennie takie odpowiedzi przygotowuje a Minister na mównicy w sejmie je odczytuje, ot i wszystko.
 1 
odpowiedz zgłoś
a Pan Tomasz od 10 lat pokazuje jak wcielać w życie nowoczesną geodezję w stolicy godną co najmniej Waszyngtonu.
 2 
odpowiedz zgłoś
armagedon Tak, szczególnie bardzo cenne będą prehistoryczne pomysły pana Remigiusza :)
 4 
odpowiedz zgłoś
Tsunami Gdyby wdrożyć wszystkie sugestie wynikające z interpelacji pani poseł to to będzie tsunami dla polskiej geodezji. Ale może chociaż tajfun by się przydał.
 2 
odpowiedz zgłoś
Czas na pytania dawno minął... teraz trzeba domagać się ukarania winnych obecnego stanu rzeczy. Ma ktoś wątpliwość że jest za co? No chyba tylko ktoś z grona grupy trzymającej władzę. Z tych na Wspólnej i z tych którzy czerpią korzyści z ich działania. Zresztą nie trzeba być geniuszem dedukcji żeby nie widzieć jak ten cały chory układ funkcjonuje. Cała reszta za nich płaci i będzie jeszcze płacić długie lata. Trzeba przestać się z nimi cackać tylko dlatego że mają stanowiska i dziadowskie podzlecenia z tego tortu który razem z GUGiKiem konsumują.
 10 
odpowiedz zgłoś
Ferment "Czy znowu ktoś chce siać ferment,..." Nasza geodezja już dość sfermentowała i zaczyna śmierdzieć. Już czas pytać.
 6 
odpowiedz zgłoś
Chociaż zmiany są konieczne to jednak (podobnie jak nk) uważam, że jest to tylko podszczypywanie, kąsanie opcji rządzącej czyli zwyczajne robienie zamieszania i atak niekoniecznie zgodny z przekonaniem. Coś mi się wydaje, że na takich interpelacjach i lakonicznych odpowiedziach się skończy.
 11 
 3 
odpowiedz zgłoś
nk następne pytanie powinno być o personalia osób odpowiedzialnych za powstały bałagan. I gwarantuję, że tutaj odpowiedź Sejm RP nie padnie...
 12 
odpowiedz zgłoś
rola posłów Od tego są posłowie, żeby reagować gdy coś boli zwykłych obywateli. A nie trzeba być geodetą, żeby zrozumieć, że w kwestiach prawnych związanych z geodezją panuje spore zamieszanie. Pani Chrobak studiowała prawo, więc jak ktoś jej temat nakreślił, to raczej zrozumiała.
 13 
odpowiedz zgłoś
poseł Kukiz 15 pyta Aby zadawane pytania miały sens to trzeba znać się na tematyce, której te pytania dotyczą. Pytać, żeby pytać to jest dość jałowe. Czy znowu ktoś chce siać ferment, bez pomysłu na zmiany. Politycy KUKIZ 15 - czy nie macie ważniejszych spraw, zawody techniczne zostawcie w spokoju, wasze zapytania niewiele wniosą. Pewnie są ważniejsze sprawy stricte polityczne i tu nalezy skoncentrować swoją aktywność
 24 
 5 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS