wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-20| artykuł sponsorowany | Geodezja, GIS, Software

Mapa zasadnicza - postać hybrydowa

Geopolis Sp. z o.o. udostępniła na swoim kanale informacyjnym GeopolisERGO kolejny krótki film z zakresu prowadzenia i udostępniania baz danych PZGiK: Mapa zasadnicza – postać hybrydowa (kliknij tutaj). Prezentowane funkcjonalności dostępne są z poziomu przeglądarki internetowej zarówno dla pracowników ośrodka dokumentacji, jak i wykonawców geodezyjnych z poziomu elektronicznego konta geodety.


Mapa zasadnicza - postać hybrydowa

Prezentowane rozwiązanie jest odpowiedzią na konieczność prowadzenia baz danych PZGiK zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przy braku wystarczających środków na finansowanie utworzenia tych baz.

ERGO dostarcza profesjonalne narzędzia do prowadzenia baz danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego również w postaci hybrydowej, z wykorzystaniem rastrów map zasadniczych. W praktyce proces ten sprowadza się do aktualizacji tych baz w oparciu
o wyniki opracowań geodezyjnych z równoczesną aktualizacją treści rastrowej, która stanowi ich uzupełnienie.

Aktualizacja=czyszczenie rastra w systemie ERGO, polega na wprowadzaniu do bazy danych obiektów maskujących jego treść. Przyjęcie takiej nowoczesnej formy tzw. „gumkowania” rastrów map zasadniczych umożliwia ich późniejsze wyświetlanie i udostępnianie według stanu na dowolny dzień, zapewniając tym samym pełną transakcyjność operacji na bazie danych.

W repozytorium dokumentów ERGO przechowywana jest TYLKO JEDNA – PIERWOTNA wersja tego rastra, a system zapewnia dostęp do wszystkich wprowadzanych zmian na rastrze. Rozwiązanie takie gwarantuje również możliwość udostępniania (wydruk, eksport do formatów PDF, GeoTiFF) dowolnej liczby wersji aktualizowanego skanu mapy zasadniczej.

Geopolis


«« powrótzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS