wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-19| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Kto zwyciężył w Geopodchodach 2016?

Praktyczny etap 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Geopodchody” odbył się na terenie kampusu uniwersyteckiego Kortowo w dniach 6-7 maja. Wzięło nim udział 20 trzyosobowych zespołów z 10 szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik geodeta.


Kto zwyciężył w Geopodchodach 2016? <br />
fot. ze zbiorów ZSB w Olsztynie
fot. ze zbiorów ZSB w Olsztynie
Zakwalifikowane do tego etapu zespoły przyjechały do Olsztyna już 5 maja. Po kolacji i wieczornym powitaniu przez dyrektor ZSB w Olsztynie w Schronisku młodzieżowym nr 4 uczestnicy konkursu na specjalne zaproszenie prezydenta Olsztyna wzięli udział w pokazie pt. „Niebo nad Olsztynem” w Olsztyńskim Planetarium.

Następnego dnia po śniadaniu w sali wykładowej Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uczestnicy zostali powitani przez prodziekana ds. rozwoju i kształcenia dr. inż. Kamila Kowalczyka oraz jury konkursowe w składzie: przewodniczący Zdzisław Gąsiorowski (SGP), dr inż. Joanna Janicka, dr inż. Krzysztof Mroczkowski, dr inż. Andrzej Dumalski (Instytut Geodezji UWM).


Przez cały dzień uczestnicy wykonywali zadania praktyczne w różnych miejscach Kortowa. Do wykonania każdy zespół miał 10 zadań, a każde z nich należało wykonać w ciągu 35 minut. Wieczorem podczas wspólnego spotkania przy ognisku, uczestnicy dzielili się wrażeniami z konkursu, natomiast jury do późnych godzin nocnych weryfikowało poprawność wykonania zadań, by następnego dnia można było wręczyć nagrody.


Nagrody zdobyli:
I miejsce – zespół nr 13 z Technikum Budowlano-Geodezyjnego im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku (Daniel Czech, Damian Sadowski i Kamil Niewiński),
II miejsce – zespół nr 4 z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie (Oskar Jagielski, Bartosz Duda, Marcin Kossakowski)
III miejsce – zespół nr 7 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi (Natalia Sobocińska, Paulina Cieślak, Michał Piwowarek)

Przyznano również dwa wyróżnienia:
• zespół nr 1 z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie (Kamil Merchel, Piotr Kamiński, Damian Stachelek)
• zespół nr 2 z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy (Emilia Sojka, Aleksandra Stępień, Marcin Żmuda Trzebiatowski)

Zadania testowe do etapu teoretycznego oraz zadania praktyczne zostały opracowane przez kadrę naukową Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie.

Fundatorami nagród byli: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, prezydent Olsztyna, Leica Geosystems Polska, TPI, Visimind LTD, redakcja miesięcznika GEODETA i portalu geoforum.pl, redakcja „Przeglądu Geodezyjnego” oraz Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie.

Współorganizatorami konkursu są: Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie (zadania teoretyczne, jak i praktyczne, zostały przygotowane przez kadrę naukową Wydziału), a także Warmińsko-Mazurski Oddział SGP.


Formuła konkursu się podobała, pogoda dopisała, a organizatorzy mają nadzieję, że Geopodchody za rok będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. Zwycięzcom i nagrodzonym w imieniu współorganizatorów życzymy powodzenia w dalszym dążeniu do zdobywania umiejętności geodezyjnych.

Więcej na stronie ZSB w Olsztynie

Anna Mickiewicz


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS