wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-18| Geodezja, Sprzęt, Firma

SatLab edukuje przyszłych geodetów

Szwedzki producent urządzeń pomiarowych (GNSS/GIS/UAV/Laser Scanners) firma SatLab Geosolutions wspiera szkoły kształcące geodetów i edukację uczniów klas geodezyjnych. W ubiegłym tygodniu w Państwowych Szkołach Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku odbyło się seminarium poświęcone technikom pomiarowym oraz najnowszym rozwiązaniom geodezyjnym połączone z testami terenowymi.


SatLab edukuje przyszłych geodetów

– Edukacja oraz możliwość zaprezentowania najnowszych technologii pomiarowych uczniom, a zarazem przyszłym geodetom jest bardzo ważna, ponieważ w niedalekiej przyszłości to z ich usług będziemy korzystać – mówi Łukasz Migda, manager Satlab Polska. – Dzięki takim spotkaniom uczniowie mają możliwość nie tylko poznania urządzeń pomiarowych czy obserwowania, w jakim kierunku technologia zmienia znane im z zajęć lekcyjnych urządzenia, ale również skorzystania i testowania tych urządzeń w praktyce – dodaje.

Podczas seminarium uczniowie oraz przedstawiciele okolicznych firm geodezyjnych mogli zobaczyć obecnie dostępne w sprzedaży rozwiązania SatLab (GNSS/GIS/Echosonda) oraz tegoroczne nowości (skanery oraz drony). Po części teoretycznej uczestnicy seminarium zostali podzieleni na grupy, w których mogli testować i wykonywać pomiary urządzeniami SatLab.

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 uczniów, przedstawicieli szkoły oraz lokalnych geodetów. Organizatorem spotkania był SatLab Geosolutions Polska wraz z lokalnym przedstawicielem – firmą TGG.

Źródło: SatLab Geosolutions Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS