wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-18| Geodezja, Sprzęt, Firma

SatLab edukuje przyszłych geodetów

Szwedzki producent urządzeń pomiarowych (GNSS/GIS/UAV/Laser Scanners) firma SatLab Geosolutions wspiera szkoły kształcące geodetów i edukację uczniów klas geodezyjnych. W ubiegłym tygodniu w Państwowych Szkołach Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku odbyło się seminarium poświęcone technikom pomiarowym oraz najnowszym rozwiązaniom geodezyjnym połączone z testami terenowymi.


SatLab edukuje przyszłych geodetów

– Edukacja oraz możliwość zaprezentowania najnowszych technologii pomiarowych uczniom, a zarazem przyszłym geodetom jest bardzo ważna, ponieważ w niedalekiej przyszłości to z ich usług będziemy korzystać – mówi Łukasz Migda, manager Satlab Polska. – Dzięki takim spotkaniom uczniowie mają możliwość nie tylko poznania urządzeń pomiarowych czy obserwowania, w jakim kierunku technologia zmienia znane im z zajęć lekcyjnych urządzenia, ale również skorzystania i testowania tych urządzeń w praktyce – dodaje.

Podczas seminarium uczniowie oraz przedstawiciele okolicznych firm geodezyjnych mogli zobaczyć obecnie dostępne w sprzedaży rozwiązania SatLab (GNSS/GIS/Echosonda) oraz tegoroczne nowości (skanery oraz drony). Po części teoretycznej uczestnicy seminarium zostali podzieleni na grupy, w których mogli testować i wykonywać pomiary urządzeniami SatLab.

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 uczniów, przedstawicieli szkoły oraz lokalnych geodetów. Organizatorem spotkania był SatLab Geosolutions Polska wraz z lokalnym przedstawicielem – firmą TGG.

Źródło: SatLab Geosolutions Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do licha, gdyby nie fachowcy z Satlabu to studenci głupi by chodzili. W końcu wykładowcy nie mają tej tajemnej ;) wiedzy co szpecjalista, pan Łukasz. Szlag jasny myślącego człowieka trafia, jak się czyta coś takiego. Od razu widać w jakich firmach jaki manager zaczynał... Bo marketing może być "zgrabny", tj. konkretny i wyważony, ale może też być prymitywny, i tu właśnie z tym mamy do czynienia. Jeszcze rok, jeszcze dwa i na rynku będzie dwa razy tle klonów tych samych rozwiązań z tym samym programem SurvCE. Co to za producent, który swojego autorskiego oprogramowania nie ma? To tylko mizerna kopia, jakich wiele. Nic nowego. Podsumowując, albo kupujesz najlepszy, albo najtańszy. Wszystko inne to tanie bajery lepszych lub gorszych handlowców. Ostatnio porównywałem Trimbla i chińczyka z płytą Trimbla BD970. Wyniki takie same, więc po co przepłacać. Tylko Ruida!!!
 8 
 1 
odpowiedz zgłoś
P.S. A studenci przyszli, bo wykładowca kazał.
 7 
 6 
odpowiedz zgłoś
Taa... edukuje od razu ;) Ludzie, trochę powagi w wymyślaniu bełkotu marketingowego. Jak zwykle bicie piany. To zwykła akcja promocyjna skierowana do studentów z nadzieją, że kiedy skończą szkołę i w pierwszej pracy dostaną głodową pensję, założą własne firmy i jakimś cudem zapamiętają Panów z Satlaba i to właśnie od nich kupią swojego wymarzonego chińczyka. No i czego niby nauczyli się studenci? Wciskać przycisk enter, aby zapisać wyświetlane na ekranie współrzędne?
 7 
 6 
odpowiedz zgłoś
czyli wystarczy kilka kursów, by być geodetą :) skoro pojedyncze spotkanie nazywa się kształceniem, to nie ma się co dziwić, że po 5ciu latach studiowania inżynierowie to nogi zawodowe ( wiem przesadzone :) ). Przecież się tylko nudzili zamiast kształcić. Oczywiście każda inicjatywa pokazani czegoś nowego jest ważna, ale nie można jej nazywać kształceniem geodetów. Nie róbmy z tego zawodu operatora "diaksa" :) ( diaks - w gwarze budowlanej szlifierka kątowa ;) )
 7 
 7 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS