wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-16| Geodezja, Sprzęt

Złodziejka sprzętu geodezyjnego w rękach policji

Pół godziny wystarczyło dzielnicowemu z ulicy Legnickiej w Zabrzu, aby ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży instrumentu geodezyjnego wartego 20 tys. złotych. Specjalistyczny sprzęt skradziono z terenu budowy. Sprawczynią okazała się 28-latka, która ukryła łup w swojej toalecie. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.


Złodziejka sprzętu geodezyjnego w rękach policji

11 maja około godziny 10:50 dzielnicowy z komisariatu I przybył na ulicę Legnicką, gdzie pracownicy firmy geodezyjnej zgłosili kradzież specjalistycznego urządzenia pomiarowego. Łupem złodzieja padł geodezyjny odbiornik GPS warty 20 tys. złotych. Pracownicy okradzionej firmy widzieli kobietę, która uciekała ze skradzionym sprzętem. Opisali ją dzielnicowemu, a ten skojarzył, że może nią być jedna z mieszkanek ulicy Legnickiej. Nie pomylił się. Stróż prawa zjawił się w mieszkaniu 28-latki i znalazł skradzione urządzenie. Było schowane w toalecie. Zaskoczona kobieta została zatrzymana niespełna pół godziny po zgłoszeniu i trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta podczas przesłuchania przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze. Sąd wymierzył jej karę 2 lat więzienia w zawieszeniu, grzywnę oraz rok nieodpłatnych prac na cele społeczne. Skradzione urządzenie jeszcze tego samego dnia wróciło do właściciela.

Źródło: KMP w Zabrzu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy to była młoda geodetka rwąca się do zawodu?
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS