Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-13| GNSS, Edukacja, Ludzie

Dziekan WN AM w Szczecinie wybrany

W kadencji 2016-20 funkcję dziekana Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie będzie pełnił dr hab. inż. st. of. Paweł Zalewski. Zastąpi na tym stanowisku dr. inż. kpt. ż.w. Jerzego Hajduka.


Dziekan WN AM w Szczecinie wybrany

Paweł Zalewski jest absolwentem (1994) Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie (od 2004 r. Akademia Morska). Siedem lat później na tej samej uczelni obronił dysertację doktorską w dyscyplinie geodezja i kartografia pt. „Metoda wymiarowania akwenów manewrowych przy zastosowaniu symulacji ruchu statku w czasie nierzeczywistym”. W 2014 r. Rada Wydziału Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu nadała mu stopień dr. hab. nauk technicznych w dyscyplinie transport po kolokwium habilitacyjnym nt. „Systemy autonomiczne w procesie oceny bezpieczeństwa jednostek pływających na akwenie ograniczonym”.

W 1995 r. został zatrudniony w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie (obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego). Dr hab. Paweł Zalewski pełnił w AM funkcje kierownika Zakładu Urządzeń Nawigacyjnych oraz kierownika i dyrektora Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego. Jest opiekunem studenckiego koła naukowego „Offshore”, członkiem Polskiego Forum Nawigacyjnego, brytyjskiego Nautical Institute (w którym reprezentuje Akademię Morską i Wydział jako akredytowany ośrodek szkoleniowy operatorów systemów dynamicznego pozycjonowania), redaktorem naczelnym czasopisma European Journal of Navigation (EJN) wydawanego przez Wydawnictwo Naukowe AM pod egidą Europejskiej Grupy Instytutów Nawigacji EUGIN.
W latach 2008-12 był wykładowcą na studiach podyplomowych z systemów sterowania ruchem kolejowym prowadzonych przez Katedrę Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej w Katowicach. Od 2008 r. jest członkiem-ekspertem delegacji Polski na obrady Podkomitetu ds. bezpieczeństwa żeglugi, komunikacji oraz poszukiwań i ratownictwa (NAV i NCSR) Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Organizował Międzynarodowy Kongres Mórz i Oceanów „Seas & Oceans 2005”, konferencję użytkowników sprzętu firmy Kongsberg „Kongsberg User Conference 2008” i współuczestniczył w organizacji oraz w komitetach naukowych kilku międzynarodowych konferencji Inżynierii Ruchu Morskiego.

Od czasu rozpoczęcia pracy zawodowej przedmiotem zainteresowań badawczych dr. hab. Pawła Zalewskiego jest tematyka bezpieczeństwa w transporcie morskim, systemów nawigacyjnych, ich modelowania oraz sterowania. Jest autorem bądź współautorem ponad 100 artykułów, opracowań naukowych, popularno-naukowych, ekspertyz oraz treści programów kształcenia. Brał udział w 4 międzynarodowych oraz 11 krajowych projektach naukowo-badawczych, w tym w projekcie EFFORT z 5. ramowego programu UE oraz regionalnych programach dla państw Morza Bałtyckiego: Baltic Master i EfficienSea. Był kierownikiem dwóch projektów infrastrukturalnych współfinansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które doprowadziły do wyposażenia Wydziału Nawigacyjnego AM w wielozadaniowy, wielomostkowy symulator nawigacyjno-manewrowy statku, symulator mostka zintegrowanego oraz symulatory systemów dynamicznego pozycjonowania zarządzane przez Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego (CIRM). W ramach projektów dotyczących budowy terminalu LNG w Polsce kierował większością badań symulacyjnych prowadzonych na tej infrastrukturze. Obecnie uczestniczy w realizowanym dla Europejskiej Agencji Kosmicznej projekcie EMPONA dotyczącym wykorzystania EGNOS jako efektywnego systemu wspomagania GNSS w nawigacji morskiej i śródlądowej.

W trakcie pracy na Wydziale Nawigacyjnym pływał okresowo na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej oraz armatorów zagranicznych (norweskich i niemieckich) w charakterze starszego marynarza, oficera wachtowego i starszego oficera.
Jest żonaty, ma trzech synów.

Źródło: AM w Szczecinie


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS