wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-11| Prawo

13 lat postępowania dyscyplinarnego

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” (z 11 maja, s. C2) pisze o wczorajszym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który zakończył trwające aż od 2003 r. postępowanie dyscyplinarne wobec pewnego geodety.


13 lat postępowania dyscyplinarnego <br />
fot. h.koppdelaney/Flickr (CC by SA)
fot. h.koppdelaney/Flickr (CC by SA)

Zarzucono mu błędy przy podziale nieruchomości, w tym nieprawidłowe ustalenie granicy oraz niezawiadomienie właściciela nieruchomości o podjęciu swoich czynności. WINGiK nałożył za to na niego karę nagany.

Sprawa (tocząca się jeszcze wg starych przepisów ws. odpowiedzialności dyscyplinarnej geodetów) trafiła następnie do głównego geodety kraju, który utrzymał decyzję wojewódzkiego inspektora. Kolejną instancją był Wojewódzki Sąd Administracyjny, który przyglądał się sprawie aż trzy razy, w tym dwa razy zwracał ją do ponownego rozpoznania. Zalecił także GGK, by sprawdził, dlaczego wadliwy operat został przyjęty do państwowego zasobu geodezyjnego. Kontrola taka została przeprowadzona, i to dwukrotnie, potwierdzając błędne wykonanie pracy geodezyjnej. Karę nagany więc utrzymano.

Sprawa trafiła w końcu do NSA. Jak relacjonuje „Rzeczpospolita”, w postępowaniu geodeta nie próbował zaprzeczać popełnionym przez siebie błędom, wskazywał jednak na niewłaściwą weryfikację swojej pracy przez PODGiK. NSA ostatecznie oddalił skargę geodety.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS