wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-10| GIS, Mapy

Statystyki OSM na wyciągnięcie ręki

Pod koniec kwietnia uruchomiono OSM Analytics – prototypową internetową platformę pozwalającą na analizowanie 50 GB danych utworzonych w ramach otwartego projektu kartograficznego OpenStreetMap (OSM).


Statystyki OSM na wyciągnięcie ręki

Rozwiązanie utworzyła grupa Humanitarian OpenStreetMap Team, korzystając z grantu przyznanego jej przez Knight Foundation. Platforma umożliwia przeglądanie statystyk dotyczących warstw budynków oraz dróg w zasobach OSM. Użytkownicy mogą analizować zarówno rozmieszczenie tych danych, jak i ich charakterystyki ilościowe oraz ich zmiany w czasie. Informacje te mogą być generowane dla konkretnej miejscowości lub regionu bądź też dla obszaru ograniczonego określonym przez internautę poligonem. By usprawnić działanie OSM Analytics, większość prezentowanych tu danych jest wyliczanych raz na dobę. W razie potrzeby częstotliwość tę będzie można zwiększyć.

Do czego ma służyć to narzędzie? Jak wyjaśniają twórcy OSM Analytics, dziennikarzom pozwolą w ciekawy sposób opisywać znaczenie tego projektu dla lokalnych społeczności. Organizacje humanitarne, które często posiłkują się danymi OSM, będą z kolei mogły skutecznie sprawdzić ich jakość w regionie, w którym działają. Natomiast darczyńcy zyskali narzędzie, które pozwoli im łatwo zweryfikować, jaki jest efekt darowizn przekazywanych przez nich na projekt OSM.

Twórcy podkreślają, że OSM Analytics jest aplikacją typu open source, co pozwoli łatwo rozbudowywać ją o kolejne funkcjonalności oraz integrować z innymi narzędziami wykorzystywanymi w projekcie OpenStreetMap.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS