wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-10| Geodezja, GIS, Imprezy, Kataster

Znamy już program Krakowskich Spotkań z INSPIRE

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji „Krakowskie spotkania z INSPIRE” (Kraków, 13-14 czerwca) będą „kluczowe dane referencyjne z perspektywy krajowej i europejskiej”.


Znamy już program Krakowskich Spotkań z INSPIRE

Na stronie internetowej wydarzenia dostępny jest już jego szczegółowy program. Konferencję rozpoczną wystąpienia poświęcone rezultatom projektu European Location Framework (ELF). Przypomnijmy, że celem ELF jest utworzenie na bazie urzędowych danych przestrzennych zgodnych z dyrektywą INSPIRE jednolitych rejestrów pokrywających całą Europę. Uczestnikiem przedsięwzięcia jest m.in. GUGiK.

Pierwszego dnia przewidziano ponadto dyskusję poświęconą I oraz II fazie projektu ZSIN. Wezmą w niej udział: Ludmiła Pietrzak (InterTIM Suwałki), Alicja Meusz (dolnośląski WINGiK), Ewa Maj (Starostwo w Kamiennej Górze), Jarosław Wysocki (GUGiK), Robert Rachwał (OPGK Kraków), Karol Kaim (OPGK Gdańsk) oraz Piotr Beściak (MGGP Aero).

Prelegenci III sesji będą rozprawiać się z „mitami fotogrametrycznymi”. Omówią prawne, techniczne i społeczne aspekty pomiarów fotogrametrycznych, przedstawią fotogrametrię z niskiego pułapu jako metodę pomiarów geodezyjnych oraz omówią fotogrametryczne wsparcie miasta Poznania.

Tematem ostatniej sesji będzie trzeci wymiar. Wystąpienia w jej trakcie będą poświęcone realizowanemu przez GUGiK projektowi CAPAP, katastrowi 3D oraz analizom przestrzennym 3D w zarządzaniu i monitorowaniu środowiska.

Patronat medialny nad Krakowskimi Spotkaniami z INSPIRE objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS